Kyllä naurattaa

aika aikaa

nää kaikenlaiset lellukkamaiset kyselyt pa pa 'patikoinnista' ja muusta retkeilystä. Polvet paskana joten eräilyt on eräilty. Jäljelle on jäänyt vaan lukemattomat muistot ja kevyt käpötttely Nuuksion poluilla, aivan liian nuorena (52 v).

I am an alien I am a vildernes guy in helsinski

2

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hierontaa

      Olen vilpittömästi pahoillani, jos polvesi todella ovat sökänä. Tarjoan kuitenkin pientä vinkkiä, jos vaiva ei olisikaan niin paha. Olen itse aktiivinen luonnossa liikkuja ja loukkasin mitättömässä horjahduksessa - tasamaalla! - polveni puolitoista vuotta sitten. Vähitellen toinen polvi meni niin huonoon kuntoon, että joudui kävelemään alamäet takaperin. Onnistuin kuitenkin kuntouttamaan polveni hieronnalla ja kevyellä saliharjoittelulla. Vahvistin nimenomaan reiden takaosia eli pyrin saamaan lihastasapainon paremmaksi.
      Aikaa kuntoutukseen hupeni pitkästi toista vuotta ja homma jatkuu edelleen. Nyt olen kuitenkin pystynyt taas tekemään reittejä joissa korkeuseroa on jopa yli kilometri. Polvet aristavat, mutta enää ei tarvitse varsinaisesti ontua.
      Kannustan käymään hyvällä fysioterapeutilla, joka tuntee rasitus- ja liikuntavammat.
      Harrastan nykyisin luonnossa liikkumista Pohjois-Espanjan upeissa maisemissa. Picos de Europan kansallispuisto ja Pyreneiden vuoristo Aragoniassa ovat suosikkini.
      Toivottavasti saat vielä polvesi kuntoon!

    • niin...

      tai sitten hommaat kanootin ja alat melomaan... eipä tartte hajoittaa polvia rinkan kantamisella : )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      80
      2923
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2637
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2451
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2124
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1642
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1403
    7. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      29
      1138
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1072
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      866
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      112
      853
    Aihe