minulla oli viime syksyllä ja nyt taas uudestaa kivuliaita näppylöitä peräaukon ympärillä. oireet viittaisivat vahvasti herpekseen, ensin näppylävaihe ja sitten niihin tulee pieni haava, mutta eivät kuitenkaan vuoda mitään, tai en ainakaan ole huomannut ja selkeä punotus koko alueella.
miten te muutte olette hoitaneet kyseistä tautia? jossain lääkäri sivuilla luki, että myös sukuelinherpekseen voi käyttää ilman reseptiä saatavia herpes voiteita, jotka siis tarkoitettu ensisijaisesti huuliherpekseen. onko kenelläkään kokemusta näistä?
herpes peräaukossa
4
1492
Vastaukset
- vaan
zoviraxia voi käyttää myös alapäähän. Mulla se on riittänyt hoitamaan uusiutuneet näpyt. Neljän tunnin välein aina lisäilen voidetta, (en tietenkään yöllä) muutaman päivän käyttö riittää ja auttaa kyllä. Yleensä mulle tuleekin vain yksi rakkula.
- toimia
käytän itse aciclovir sandozia, sisältää asikloviiria jota käytetään sukuelinherpeksen hoidossa. tuotteessa jopa mainitaan että voidaan käyttää myös sukuelinten alueella
- Anonyymi
Hyi himmeli kun ette miehet hoida itteenne vaan levitätte myös sp-herpestä!
Mulle on käynyt näin bimiehen kanssa joka aktin jälkeen kertoi sillä on herpestartunta! Voi vee!
Kesti vuosia pitkään ennenkuin sain esiintymän jolle ei oikein nimeäkään osattu määritellä mutta sp- herpekseksi luokiteltiin!
Joudukn leikkaukseen -> päiväkirurginen toimenpide joka olusi voinut vahingoittaa anaalin kautta pidätyskykyä mutta leikkaus onnistui vaikka pieni muutos tapahtui kun alun ongelmasta selvisin.
Syöpää ei ollut se tutkittiin ensin vaikka muuksikin luokiteltiin jatko operaation tutkimus oli samokn ei syöpäsoluja! Mutta pelko oli suuri vielä jälkeenpäinkin!
Nyt tuosta kulunut n. 20- vuotta, ja jotain uutta epäilyttävää on muodostunut entisen arven päälle!
Joka oli noin pitkään ilman mitään vaivaa.
Seksi elämää ei ole ollut vuosiin!
Lääkäri varattu nyt menen tutkittavaksi tämän kanssa!
Toivottavasti selviän vähällä!? - Anonyymi
Vakavaa kuten on eturauhasen liikakasvukin miehillä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603082
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012625Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!351351Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1001324Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?201170- 451069
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.294977Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti43936Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109926Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34880