en edes itse näe ja koe että hän on minua kauniimpi ja parempi,mutta aina se tulee ilmi miesten seurassa!
en ymmärrä,onhan hän nätti ja hauska ja POHJIMMILTAAN kiltti,mutta ei hän edes koskaan anna sellaista ensivaikutelmaa.silti hänellä on heti paljon ihmisiä aina ympärillään.
hänellä on siis kaikki:vauras,hauska ja nuorekas perhe, kaunis ulkonäkö, paljon ystäviä, kaikki miehet vain hänen perässään ja kaikkia muita täydellisiä yksityiskohtia.ja tiedän, ettei hänellä ole mitään muita ongelmia kuin perheriitoja, mutta ne eivät ole mitään verrattuna omiin ongelmiini.
tämä ystävä on minulle todella rakas enkä ikinä halua hänelle mitään pahaa.olen vain niin saatanan kateellinen!
joskus kun en tapaa häntä pitkään aikaan ja olen kaukana hänestä,tuntuu että elämä vähän helpottuu.koska minun ei tarvitse olla hänen varjossaan.kun tiedän kuitenkin että minullakin menee ihan hyvin ja pitäisi olla tyytyväinen.tuntuu vain kamalalta, että minun täytyy välillä pitää TAUKOA YSTÄVÄSTÄNI että jaksaisin taas!!!
human nature..?
kateellinen parhaalle kaverilleni
4
984
Vastaukset
- luontainen
viehätysvoima, jota ei voi järjellä selittää.
- notgreenanymore
Ikinä et voi tietää mitä ongelmia muilla ihmisillä on.
Oli kuinka hyvä kamu tai sisko tai vaimo. - NiceToyou
Siis mistä johtuu kun toisen ympärillä pyörii paljon ihmisiä? Se johtuu siitä LUONTEESTA. Vaikka olisit maailman kaunein, rikkain ja onnekkain ihminen niin luonne se on mikä ratkaisee. Mukava luonne tuo sinulle vaikka kuun taivaalta mutta ilkeällä ja kateellisella luonteella et ikinä tule saamaan yhtään mitään.
- kärsin/häpeän samaa..
Ihan samoja kateuden oireita mulla.Kadehdin syötävän hyvännäköisiä naisia,se vie energiaa jopa.En edes näe kuinka puutteet heidätkin koristaa,kuinka hekin ovat sheivattuja ja työn ylläpitämiä huolitellussa vetovoimassaan.Muistan vain omat selkäakneni heidät nähdessäni.Riudun pahasta olosta,kun oon kade.Haluan luomut rinnat jotka pomppisivat silikonien tavoin!Useimmilla julkkiksilla joita kadehdin on nimittäin muun lisäx myös isot silikonit.Haluaisin luomu-vastaavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3215155Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1101511
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191412Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393