en edes itse näe ja koe että hän on minua kauniimpi ja parempi,mutta aina se tulee ilmi miesten seurassa!
en ymmärrä,onhan hän nätti ja hauska ja POHJIMMILTAAN kiltti,mutta ei hän edes koskaan anna sellaista ensivaikutelmaa.silti hänellä on heti paljon ihmisiä aina ympärillään.
hänellä on siis kaikki:vauras,hauska ja nuorekas perhe, kaunis ulkonäkö, paljon ystäviä, kaikki miehet vain hänen perässään ja kaikkia muita täydellisiä yksityiskohtia.ja tiedän, ettei hänellä ole mitään muita ongelmia kuin perheriitoja, mutta ne eivät ole mitään verrattuna omiin ongelmiini.
tämä ystävä on minulle todella rakas enkä ikinä halua hänelle mitään pahaa.olen vain niin saatanan kateellinen!
joskus kun en tapaa häntä pitkään aikaan ja olen kaukana hänestä,tuntuu että elämä vähän helpottuu.koska minun ei tarvitse olla hänen varjossaan.kun tiedän kuitenkin että minullakin menee ihan hyvin ja pitäisi olla tyytyväinen.tuntuu vain kamalalta, että minun täytyy välillä pitää TAUKOA YSTÄVÄSTÄNI että jaksaisin taas!!!
human nature..?
kateellinen parhaalle kaverilleni
4
978
Vastaukset
- luontainen
viehätysvoima, jota ei voi järjellä selittää.
- notgreenanymore
Ikinä et voi tietää mitä ongelmia muilla ihmisillä on.
Oli kuinka hyvä kamu tai sisko tai vaimo. - NiceToyou
Siis mistä johtuu kun toisen ympärillä pyörii paljon ihmisiä? Se johtuu siitä LUONTEESTA. Vaikka olisit maailman kaunein, rikkain ja onnekkain ihminen niin luonne se on mikä ratkaisee. Mukava luonne tuo sinulle vaikka kuun taivaalta mutta ilkeällä ja kateellisella luonteella et ikinä tule saamaan yhtään mitään.
- kärsin/häpeän samaa..
Ihan samoja kateuden oireita mulla.Kadehdin syötävän hyvännäköisiä naisia,se vie energiaa jopa.En edes näe kuinka puutteet heidätkin koristaa,kuinka hekin ovat sheivattuja ja työn ylläpitämiä huolitellussa vetovoimassaan.Muistan vain omat selkäakneni heidät nähdessäni.Riudun pahasta olosta,kun oon kade.Haluan luomut rinnat jotka pomppisivat silikonien tavoin!Useimmilla julkkiksilla joita kadehdin on nimittäin muun lisäx myös isot silikonit.Haluaisin luomu-vastaavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1852583Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki392458Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from582149- 1082093
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702044Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402030Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la661416- 1301235
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241127- 55978