kova bändi

Hotelli leikarissa tärähtää 1.8.09 !!
Pitkästä aikaa bändi soittamassa leikarissa ja vielä virtasen sampan orkesteri.
Kun ette muutenkaan usko niin tsekatkaapa linkki http://www.saunalahti.fi/m040469/live.htm
10970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Virtasen sämpy kitaroimassa??!! JES! Suomen kovimpia kitaranvinguttajia!
Ei oo tullu nähty poikien keikkaa ainakaan muutamaan vuoteen...tiedä vaikka nyt lähtisin kahtomaan.
Onko haminassa muita hyviä orkestereita kesällä?

Äänestä
  • nimenomaan "vinguttajia".
    viel ku opettelis sitä soittaamaan.

    Äänestä


  • quitar kirjoitti:

    nimenomaan "vinguttajia".
    viel ku opettelis sitä soittaamaan.

    Ai opettelis..? No jos sulla tasovaatimus on tollanen, niin ota keppi mukaan leikariin ja vedäs vähän malliks, et nähdään miten sitä soitetaan.. Mä voin kyllä ottaa ja nolata itseni Virtasen kans samoilla lauteilla... :)

    Äänestä




  • stupid? kirjoitti:

    Hiton hyviä soittajia. Onkohan toi lost fictionin kitaristi sama kuin aikoinaan se missä suti soitti rumpuja?

    Toinen kitaristi soittaa taas Whistle Bait.

    Äänestä


  • Nii.. "Keppi" mukana, mut et taida senkään oikeasta käytöstä tietää yhtikäs mitään. Kuten kitaran soitostakaan... :)

    Tuu sitten huutelemaan lisää, kun nyt jollekin lavalle astut vetään malliksi. Ja edes joku muu kuin oma äiti tai sisko kehuu. :)

    On kai sitten pariinvuoteen ekaa kertaa täällä peräkylässä poppoineen. Jos vaikka muu elämä estää suuremmille areenoille, tai oman nykykylän ulkopuolelle säännöllisesti ulottuvat turneet... Soittotaidosta, jota arvostelit ei varmaa homma jää kiinni.
    Vaan eipä sillä Suomessa mitään tekemistä kansansuosion kanssa ole, katoppa vaikka Hynystä, joka EI todellakaan osaa soittaa, eikä edes vinguttaa kitaraa. Rämpyttäminenkin on vähän niin ja näin, mutta kansa tykkää ja suksee on suuri. Mut Hynynenpä onkin tehnyt muutaman tarttuvan rallin, jotka ilmeisesti on koskettaneet suomalaisia. Ja sepä kai musiikin perimmäinen tarkoitus olis. Kilpailun lisäksi. :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tietoinen asioista kirjoitti:

Hotelli leikarissa tärähtää 1.8.09 !!
Pitkästä aikaa bändi soittamassa leikarissa ja vielä virtasen sampan orkesteri.
Kun ette muutenkaan usko niin tsekatkaapa linkki http://www.saunalahti.fi/m040469/live.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu