Nykyisen talouslaman elvytystoimenpiteitä ajatellen olisi äärimmäisen tärkeä tietää, koska taloussuhdanteet kääntyvät nousuun.
Lama on seuraus ihmisten toimenpiteistä.
Ihmisten toimintaa ohjaavat planeettojen asennot.
Näinollen on selvää, että planeettojen asennoista voidaan johtaa talouden taitteen ajankohta.
Kehotankin kaikkia Suomen astrologeja laatimaan ja julkaisemaan tällä palstalla lamankäännekohta-horoskooppeja.
Astrologia hyötykäyttöön
8
293
Vastaukset
- ösldgjfösl
kyseisen ammatti(?)kunnan edustajat ovat keskittyneet lähinnä siihen, mitä kertovat uutta miestä ruinaaville keski-ikäisille naisille, joten toiveesi ei toteudu.
- tietenkin
Heti sen jälkeen kun lama on taittunut :D
- ammattimainen astrologi
Olen astrologian ammattilainen ja hieman loukkaannuin pyynnöstäsi; emme ole missään sirkuksessa jossa eläimiä voi komennalla, että "hyppää hyppää". Laman taitekohta kyllä näkyy kun tähtikarttoja tutkii, ja samalla paljastuu monia muitakin asioita.
- sitten milloin
se laman taitekohta tulee ja paljastakaa niitä muitakin asioita ja kerro myöskin että mistä se näkyy.
Katsotaan vasta sitten taitekohdan jälkeen kuinka hyvin tähtikartat osuvat kohdalleen ja kuinka hyvin te osaatte niitä tulkita ja asioita ennakoida. Käsität kai ammattilaisena sen että jälkiviisastelu ja karttojen syynääminen, eli tulkitseminen, laman taitekohdan jälkeen ei todellakaan lisää astrologian uskottavuutta vaan täysin päinvastoin, sen jälkeen teille nauravat hevosetkin. Jos minä olisin teidän hommissa, niin sen jälkiviisastelun (kuolleiden julkkisten kartat, menneet taloussuhdanteet, historialliset tapahtumat jne jne.) lopettaisin heti.
Turha sinun on loukkaantua sellaisesta asiasta minkä te voisitte käyttää hyödyksi astrologian uskottavuuden lisäämisessä. Typerää tuollainen sädekehän päällensä vetäminen! Pitäisi jo ammattilaisenkin ymmärtää, varsinkin kun luulee ja väittää olevansa "ihmistiedon" lähteillä, että tuo mitä sinä väität, että loukkaannut tuollaisesta pyynnöstä, on itsensä ammattilaisena ja edustamansa asian typerää ylentämistä jonka lopputuloksena onkin aiheen ammatillisen arvostuksen alentuminen. Luuletko sinä todellakin että saisit tuolla uhrin asenteella mitään sääliä ammatillesi ja edustamallesi asialle, niin tietenkään keneltäkään muilta kuin samaan asiaan uskovilta? Tule vasta sitten etsimään ja vaatimaan sitä kunnioitusta kun olet osoittanut jotakin ja vasta sen jälkeen tule esittämään loukkaantunuttakin. Etkä sinä edes oikeasti loukkaantunut tuollaisesta aloituksesta, ihan hyvin päiväsi aloitit aamupalalla.
Turha sinun on vedota mihinkään loukkaantumisiin kun ihmisillekin teette sellaisia tulkintoja joka sopii myös sen asiakkaan ystäviin. Olette te sen verran paatuneita, eli tottuneita, että tuollaisen aloituksen kestätte uhraamatta sille sekuntiakaan ajatusta että se voisi teitä loukata.
Mene tekemään niitä karttoja tulevista suhdannevaihteluista ja osoita että astrologiasta on muuhunkin kuin naisten viihdyttämiseen. - lsakdglk
Et ole todellakaan ensimmäinen, joka sanoo näkevänsä tähtikartoissa ties mitä, mutta joka unohtaa kertoa, mitä näkee. Siis sehän oli vain unohdus, eikö ollutkin :)
- olla vain hiljaa?
Lama koskee keski- ja yläluokkaa. Pientuloiset hiljentyvät vanhoihin hyviin arvoihin nojautuen elämään arvokasta elämäänsä, hiljaa.
- kasvaneet?
Mitä opimme? Eikö läksy ole tärkein? Toivotaan niin.
- _ohella
suosittelen lamantorjuntaan myös kiromantiaa (kädestä ennustamista)
Lyhyt oppikurssi, ks.
http://www.kuvaboxi.fi/julkinen/2cxsx ove-kasi.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1217295Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927210Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277139Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t646285Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975628Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35574Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655275Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435158Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274656