Eli nyt onnellisena Helsingin yliopistoon päässeenä voin kailottaa, että Eximian englantilaisen filologian valmennuskurssi oli todella hyödyllinen ja opettaja erittäin kannustava.
Voin suositella kaikille samaan paikkaan pyrkiville. Paras asia koko kurssissa oli asioiden toistaminen. Tuli käytyä asiat monta kertaa läpi ja se toi itseluottamusta.
Olen huomannut, että monille muille aloille pyrkineet/pyrkivät ovat kritisoineet rajusti Eximiaa, joten tahdoin tuoda mukaan toisenlaista näkökulmaa.
Eximia: Engl. filologia (HYVÄ KURSSI)
4
634
Vastaukset
- Kritisoimaton
Minä pääsin opiskelemaan ilman valmennuskurssia. Voin suositella tätä halpaa väylää kaikille, joilla päätä riittää!
- mello7
Tietysti opiskelemaan pääsee myös ilman valmennuskurssia, mutta ne jotka kokevat, että valmennuskurssin tuesta ja lukemisen rytmityksestä on hyötyä, menkööt niille kursseille. Vai vihjaatko, että kursseille menevillä ei ns. päätä riitä?
- Hmmmm?
mello7 kirjoitti:
Tietysti opiskelemaan pääsee myös ilman valmennuskurssia, mutta ne jotka kokevat, että valmennuskurssin tuesta ja lukemisen rytmityksestä on hyötyä, menkööt niille kursseille. Vai vihjaatko, että kursseille menevillä ei ns. päätä riitä?
Miksi maksaisi hirveitä summia kimppaopiskelusta, jos omakin pää riittää? ;)
- mello7
Hmmmm? kirjoitti:
Miksi maksaisi hirveitä summia kimppaopiskelusta, jos omakin pää riittää? ;)
:D Jos pätäkkää riittää. Ja loppujen lopuksi suurin työ tehdään yksin neljän seinän sisällä.
Kimppaopiskelusta ei voida oikein puhua, kun ilmapiirissä vallitsee käsinkosketeltava kilpailuhenki. Vain opettajalta voi toivoa apua, jos ei ymmärrä. Jos ajattelee omaa parastaan, ei auta muita kurssilaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3043011Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482027- 1181794
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261719Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 651347
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781223