Tänään toki haittasi sade, mutta mitä mieltä muuten tästä tapahtumasta ?
Itse kävin jo kahtena päivänä,iehkä parina päivänä lisää..
Jotenkin harmittaa, jos tätä enimmäkseen ilmaista tapahtumaa ei ymmärretä ymmärtää!
Itse kävin jo kahtena päivänä,iehkä parina päivänä lisää..
Jotenkin harmittaa, jos tätä enimmäkseen ilmaista tapahtumaa ei ymmärretä ymmärtää!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olin myös parina päivänä katsomassa laivoja ja tapahtumaa. Tyytyväinen olen ja katsottavaa oli runsaasti, HIENO tapahtuma , mutta näin ulkopaikakuntalaisena suurin harmitus ja ainoa se et paikallis radiossa hehkutettiin..jättäkää autonne kotiin..jätäkää autonne kotiin turun keskusta on sekasin.. ja tööt minä sanon tuolle.. ihan turhaan tulin pitkän matkaa bussilla ja kävelin jalkani rakoille kun parkkiksia olis kyllä löytynyt ihan alueen lähistöltä.. et jatkossa tulen AINA autollani turkuun ja suljen silmäni tuollaisille höpinöille
olis kyl vaatinu jonkinmoista järjestystä ja kaistoja poistuville ja uusille menijöille ,oli ollu helppo jollain jakaa tila,nyt oli sekavaa!!! Ja kauhea tungos!!!
lautalta. Siellä järjestys pelasi. Nyt förille tungeksi sisään kahdesta suunnasta porukkaa. Föriltä poistuvat olivat samassa tungoksessa.
vetivät miehistöt:vettä tuli reippaast mutta pitivät loistavaa tunnelmaa yllä!
Maakravun kommentti. Kaikki säätyypit kuuluvat merenkulkuun eivätkä ne sitä haittaa. Jos on tarkoitus pitää paraati niin merimiehet pitävät sen vaikka tulisi vettä vaakatasossa.