VASTATKAA...

Onko kellään tietoa (varmaa) miten TPS:n ja Kärppien play off- vastustajat tulee? eli siis kumman Tappara-Blues vai Jokerit-JYP voittaja tulee tepsille ja kumman Kärpille?
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

runkosarjan ykkönen saa vastaansa kahdesta jatkoonmenijästä sen, joka oli runkosarjassa alempana. kakkoselle tulee vastaan jatkoonmenijöistä se, joka oli runkosarjassa ylempänä. loput osaat varmaan päätellä itsekin.

Äänestä
  • että kärppiä vastaan tulee jokerit ja tepsiä vastaan blues-tappara voittaja.. voi tarkistaa teksti-tv sivulta 241 (yle)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Onko kellään tietoa (varmaa) miten TPS:n ja Kärppien play off- vastustajat tulee? eli siis kumman Tappara-Blues vai Jokerit-JYP voittaja tulee tepsille ja kumman Kärpille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu