MIKS?? Nuorimies pelaa jääkiekkoa ylimmällä sarjatasolla Suomessa ja muka on lopettamassa! Pitäisi vaan vaikka yhden välivuoden, nii eiköhän taas motivaatio löydy. Mää alan itkeen jos mies lopettaa=(
Juha Pursiainen'22 lopettaa=(
10
2114
Vastaukset
- Cardles
Tuolla sitä faktaa: http://www.jatkoaika.com/smliiga.php?sivu=uutiset&id=3128
- Ärjylä
no,miten se kiinostus nyt tollee loppu?kai sitä sit näköjää joku muu asia innostuttaa paljo enemmän...????
- snade
jos pelaaminen ei sytytä, niin parempi katsella muita vaihtoehtoja. kyllähän huipulla pelaaminen vaatii uhrauksia. omien intressien mukaan on mentävä. tsemppiä juhalle jatkoon!
- Lugas
Ei tuollaisia liigassa tarvitakaan jos ei ole motivaatioita. Ja kaikkia ei alasarjat kiinnosta.
Mutta Raipe vaan jaksaa!!!!!!!- culliwer
raipen on kai pakko jaksaa, kun verovelat on niskassa. ei kai kukaan kuvittele, että se mies pelaa rakkaudesta lajiin. raipe pelaa rahasta, pursiainen pelas rakkaudesta.
- Kirosana
culliwer kirjoitti:
raipen on kai pakko jaksaa, kun verovelat on niskassa. ei kai kukaan kuvittele, että se mies pelaa rakkaudesta lajiin. raipe pelaa rahasta, pursiainen pelas rakkaudesta.
Hmm... Jos Pursiainen pelaa rakkaudesta niin miksi se sitten lopettaa???
- -Jorma-
No onhan se toki harmi ku nuori kaveri lopettaa pelaamisen, mut motivaatio on lajissa ku lajissa tosi iso juttu. Kun ei kiinnosta ni sit ei kiinnosta !
Pursin tapauksessa miuta ei tää juttu kauheest harmita..Pursi kämmäili siel kentällä ihan kauheasti ! Osasha se kaveri luistella, mut laukominenkin oli mitä oli ! =)
Hyvät jatkot vaa Pursiaiselle ! - Anonyymi
Jotta pääsi elämään vassarikommari Anderssonin kanssa punavihreässä kuplassa?
- Anonyymi
Onkos Pursis palaamassa lähitulevaisuudessa askiin.
- Anonyymi
No hei.
Hieman kärjistäen: Jos nykyään ykkös ja kakkosketjua lukuunottamatta muut pelaa minimisopparilla (noin 12k€/kausi) niin voi tehdä mieli rahakkaimmille apajille.
Toisille se on ulkomaat, toiset voi vaihtaa työpaikaksi läheisen R-kioskin tai mennä alepan kassalle. Nettoansio tuplaantuu.
Pahempaa on vain potkupalloilijoilla. Paitsi että ne saa sentään työkkäristä täydet korvaukset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949397Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki724877Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.444551Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82338Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 421373
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota511302Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641252Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1691174