Monikalle kiitos

Pekka&Ulla

erittäin hyvästä opastuksesta.

2

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Petri & Saara :-))))))))

      Monika toimi oppaanamme ja uskomattoman pienessä ajassa saimme uskomattoman hyvän yleiskuvan Budapestista.
      Monikalla unkarilaisena on luonnollisesti mahtava paikallistuntemus ;-) ja HIENO suomen kielen taito.
      Boonuksena: suuri "tieto annos" kaupungin historiaa sekä mukavaa seuraa ;-)
      Tämän jälkeen olikin helppo F1 viikonlopumme, kun tiesimme, missä kannattaa käydä ja syödä ja kuinka julkinen liikenne toimii. Lomastamme tuli näin paljon antoisampi.
      Tuhannet kiitokset HEV junan kassan takia annetusta unkarinkielisestä selostuksesta, kyllä me ostimme sen paperipalan avulla ilman huolia sopivat menopaluut etukäteen.
      Lomabudjettimmekin todistaa että oppaan palkkiokin säästyi moninkertaisesti hyvien ostos- ja ruokailuvinkkien ansiosta.
      Rose ravintola oli ihanaaaaaaaaaa.
      Unohtumaton kokemus ja ihana kaupunki. Tulemme varmasti uudestaan.
      Voimme lämpimästi suositella Monikaa kaikille! www.opas.hu

      • merheka

        Kahden pariskunnan pitkä viikonloppu Budapestissä oli upea kokemus. Tilasimme Monikan kaupunkikieroksen jo ennen matkaamme s-postilla. Monika myös tilasi meille taxin kentälle ja hän soitti taksimatkamme aikana autoon ja toivotti meidät tervetulleeksi ja varmisti tapaamisaikamme. Kierros oli hyvin suunniteltu ja Monika myös antoi hyviä vinkkejä ruokapaikoista, ostoksista ja muista toivomistamme kohteista. Hän myös hankki meille kolmen päivän liput julkisiin ja iltaristeilyliput. Lisäksi hän tilasi saman taxin viemään meidät lentokentälle ja soitti taas autoon kysyäkseen onko lomamme sujunut hyvin ja toivotteli hyvää matkaa ja tervetuloa takaisin Budapestiin.

        Olemme matkustaneet paljon ja tämä oli ensimmäinen "pikaloma" ja siksi halusimme oppaan ja tietoiskun kohteestamme ettei mutaman päivän visiitti upeassa kaupungissa menisi etsimiseen. Olemme erittäin tyytyväisiä ja voimme lämpimästi suositella Monikan opaspalvelua. Tunsimme olecvamme enemmänkin hänen vieraitaan kuin pelkkiä asiakkaita. Siis sydämelliset kiitokset Monikalle.

        Hotellimme oli Ramada. Palvelu ystävällistä ja huoneemme olivat suuret ja viihtyisät. Sijaintikin ihan kelvollinen ja alue oli rauhallinen. Seuraavalla kerralla voisimme miettiä aivan keskustahotellia - vaikka kaksi pysäkinväliä kävelykadulle ei todellakaan ole pitkä matka.

        Sitten se AAAHHH, Budapestin antiikkikaupat - pitäisi tilata rekka ostoksia varten. Tarjonta on runsas ja hinnat vielä kohtuulliset ja löytöjäkin voi tehdä. Vanhemman rouvan budjetti on nyt kaulan ympärillä ja todellinen löytö keskustan antiikkiliikkeestä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      245
      4372
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      122
      2822
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2582
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      86
      1556
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      117
      1498
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      49
      1219
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1154
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      184
      1003
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    Aihe