Pavel Rosa raksilan hornaan...ei paha ei paha..
Pavel Rosa
7
501
Vastaukset
- Risen ranne
Taklataanpa Pavel-poikaa kunnolla, niin ensin valittaa tuomarille ja sitten kiukuissaan alkaa ottaa tyhmiä jäähyjä!
- Zonttu
Kärpät vahvisti hyökkäyspäätänsä maanantaina.
Oulun Kärpät ja tshekkitaituri Pavel Rosa ovat tehneet tulevaa kautta koskevan sopimuksen. 32-vuotias laitahyökkääjä pelasi viime kauden loppuun Röglessä, jonne hän siirtyi kesken kauden Venäjän liigan Avangard Omskin riveistä. Sopimuksesta uutisoi maanantaina Kärppien kotisivut.
- Pavel Rosa vahvistaa joukkueemme maalinteko- ja ylivoimapeliä. Rosa tuo joukkueeseemme tsekkiläistä taitoa ja ahneutta maalintekoon. Lisäksi rightin puoleinen kätisyys luo lisämahdollisuuksia ylivoimapeliimme, urheilutoimenjohtaja Ari Hilli totesi Kärppien verkkosivuilla.
Päävalmentaja Matti Alatalon mielestä Rosa täydentää loistavasti Kärppien hyökkäyskalustoa.
- Uskon, että saamme taitavan, hyvän pelinäkemyksen omaavan viimeistelijän joukkueeseen. Rosan historia pelaajana kertoo paljon. Kyseessä on kokenut maailmaa nähnyt hyökkääjä, joka tuntee myös SM-liigan, Alatalo kertoi.
Avangard Omskin lisäksi Rosa on pelannut Venäjällä Moskovan Dynamossa. SM-liigassa hyökkääjä taisteli vuosituhannen alussa. Kaudella 2000-2001 hän oli HPK:n vahvimmista tähdistä. Hän teki ritaripaidassa henkilökohtaisen piste-ennätyksensä 25 26. Seuraavan kauden Rosa pelasi Suomen mestaruuteen keväällä 2002 yltäneessä Jokereissa.
NHL-otteluita tshekki on pelannut 36, AHL-kamppailuja on takana kaikkiaan 148.
- Laura1
Kaikki kiteytyy mielessäni seuraavaan: TRALALAA!!
- Jyp HT rules!
tulossa. Olisi ollut muutama kausi sitten vahvistus, vaan ei enää. Ei näe edes ensimmäistä maajoukkuetaukoa näädissä.
- ......
Jyp HT rules! kirjoitti:
tulossa. Olisi ollut muutama kausi sitten vahvistus, vaan ei enää. Ei näe edes ensimmäistä maajoukkuetaukoa näädissä.
Yhtä "hyvä" kuin Corso. Eli suomeks täys paska!
- IiiEfKoo
...... kirjoitti:
Yhtä "hyvä" kuin Corso. Eli suomeks täys paska!
näin. Muutama hassu pinna runkosarjassa ja pleijareissa häviää kuvasta täysin. Hahhahhaa!!
- Baz
...... kirjoitti:
Yhtä "hyvä" kuin Corso. Eli suomeks täys paska!
Eilen TPS pelissä Rosa - Viuhkola oli kyllä äärimmäisen kova pari. Matsi oli muuten erittäin tasainen ja olisi voinut päättyä miten vaan mutta Tepsin jäähyillessä (7 ylivoimamaalia) parivaljakko kyllä näytti mitä ovat miehiään. Vaikka TPS fani olenkin niin pakko myöntää että Rosa-Viuhkola-Kuusela ketjusta tulee harmia monella jos noin jatkavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482328Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1471903Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581865- 321485
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1081484Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551171Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831105- 691096
Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103881Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54877