Tulipa TV:stä suomalainen elokuva 'Nousukausi'.
Olipa vielä kielletty alle 15 v sen 'seksikohtauksen' vuoksi. Ilmeisesti tarkoitettiin sitä, jossa k-p toivonen ja tiina lymi housut jalassa näyttelevät...
Oikein huono elokuva, joten eipä ole suomalainen filmi kehittynyt sitten ikihirveiden.
Joku äijä siihen oli väsännyt käsikirjoituksen, ja joku ämmä sen sitten oli ohjannut. Kovasti oli yritetty saada 'nimekkäitä' mukaan, vain edelman puuttui.
Sen kirjekuorten vaihtamisen jotenkin vielä sieti, senhän hokasi heti, mutta se lopun idiotismi tämä virmavirran - summasen - lymin kohelluksena oli kyllä jo sietämätön.
Parasta antia oli lopun Ekotripin joku biisi, tuli siitä mieleen se PMMP:n pikkuveli tai jotain...
P.S. Katselin vielä äsken kommentteja Telkun sivulta tästä tekeleestä, ja niitten on kyllä pakko olla jollain tavalla tähän tuotantoon liittyvien kirjoittamia. Ei sellaisia idiootteja oo olemassa, jotka tätä kehuisivat? Eihän? Niin... tai sitten tämän pitäisi olla kielletty YLI 15 vuotiailta.
Nousukausi
8
1631
Vastaukset
- elokuva
kun naapurin mies tuli "käymään". nainen vähän vastusteli ja sanoi jälkeenpäin kusipääksi. oliko tämä nyt sellainen lievä kevytraiskaus, kepeässä komediassa. tosielämässä terveet ihmiset eivät sivuuta tuollaista noinvain.
seksikohtaukset sinänsä (kuten elämässäkin) ovat okei, jos molemmat sitä haluaa, mutta tuo oli taas sitä yksisuuntaista saastaa.
naiset on viimeinkin saaneet tasavertaiset mahdollisuudet päästä elokuvaohjaajiksi, ja sitten sananmukaisesti liataan omaa pesää.- oli.....
Mä ainakin pidin tosi paljon kyseisestä leffasta. Yleensä suomalaiset leffat ovat surkeita.. Ja Kari-Pekka Toivonen oli siinä erittäinkin seksikäs. ;)
- Peki .
Niin, tämä nyt olikin sellainen vähän realistisempi juttu. Tosielämässähän naiset antautuvat pikku "vastarinnan" jälkeen helposti jos niikseen tulee eivätkä osapuolet ei hiisku asiasta mitään; monet puritaanisemmat varmaan yllättyisivätkin jos tietäisivät ketkä ovat olleet keidenkin tuttujen kanssa silleen. Kyllähän jo tilastojen mukaan useimmista perheistä löytyy muiden lapsia.
- makuasia sano koira ku..
"taas sitä yksisuuntaista saastaa.
naiset on viimeinkin saaneet tasavertaiset mahdollisuudet päästä elokuvaohjaajiksi, ja sitten sananmukaisesti liataan omaa pesää."
Kyllä toi miljoona kertaa parempi oli kuin "Levottomat".
Ja eikös molemmissa ollu mieskäsikirjoittaja? - Anonyymi
Peki . kirjoitti:
Niin, tämä nyt olikin sellainen vähän realistisempi juttu. Tosielämässähän naiset antautuvat pikku "vastarinnan" jälkeen helposti jos niikseen tulee eivätkä osapuolet ei hiisku asiasta mitään; monet puritaanisemmat varmaan yllättyisivätkin jos tietäisivät ketkä ovat olleet keidenkin tuttujen kanssa silleen. Kyllähän jo tilastojen mukaan useimmista perheistä löytyy muiden lapsia.
Ei kuulosta Pekin kommentti hyvältä.
- Anonyymi
Hauska klaffivirheet elokuvan loppupuolella takaa-ajokohtauksessa. Pyhimys-Volvon rekisterikilvet vaihtuu kesken takaa-ajon alkuperäisiin ja sitten taas niihin väärennettyihin.
- Anonyymi
James Bond -tyyliä?
- Anonyymi
Minä olen sellainen "idiootti", että tykkäsin leffasta kokonaisuutena. Katsonut pari kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1317182Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.142559Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole2641230- 1001019
Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942161947En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek137900Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih71897Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.79774Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j13733Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com18711