Metallimusiikki

On vain kukkakeppi tanopäitten rämpytystä ja meteliä tyhjille päille. Onneksi vielä Suomessa osataan tehdä musiikkiakin, mitä ei kuulla Porissa juuri koskaan
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä ehdottomampi ja mustavalkoisempi mielipide, sitä oikeammassa henkilö on.

Nii, ja aatteles ne laulaa usein vielä englanniks, karseeta ku eihän siitä ymmärräkkää mittää!!

Keräännytää ny toril kauhistelemaa sitä vieraal kielel huutamist. Huiiiii...

Äänestä

ja vie sun naises(vai ruman miehes)? Toiset osaa arvostaa kaikenlaista musiikkia, toisilla on vain yksi ja ainoa oikea mielipide joka asiaan. Omaa kantaa ei sitten ikinä muuteta. Metallimusa on paskaa, kaikki kuuntelemaan Yötä ja Antti Tuiskua.Suomen festarit lakkautettava, nuoret sisäoppilaitoksiin ja nunnaluostareihin. Klassinen viulunsoitto pakolliseksi ja alkoholi viemäriin. Tupakalla lämmitetään sun takkas, saat kunnon pössyt. Onnea rajoittuneeseen "elämääsi".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Porinviisas kirjoitti:

On vain kukkakeppi tanopäitten rämpytystä ja meteliä tyhjille päille. Onneksi vielä Suomessa osataan tehdä musiikkiakin, mitä ei kuulla Porissa juuri koskaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu