HYVÄ KATAINEN..oikea päätös

kohtaan...lipponen ei koskaan olisi olut yhtä fiksu...sdp rokkotti törkeästi pieni tuloisia..KATAISELLA ON JÄRKEÄ JA SYDÄN VIELÄ TALLESSA:Ilo todeta ettei kaikki ole muistiaan menettäneet..kun asioista puhutaan.kiitos katainen.. täältä kentältä yksi köyhä.työtä tehnyt.en ole soskun piikissä käynyt.
8106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kanssasi, Jyrki.

Äänestä
  • SIELTÄ MISSÄ ON:tyhjän yleensä saa pyytämättä.

    Äänestä

  • soipimus antoi enemmän kuin oli tarkoitus. Kysy kunnilta mitä se merkitseen kuntien kassoissa. Sairaanhoitajat eivät varmasti valita, sillä keskimääräinen nousu oli lähes 10%.

    Äänestä

  • sillä TEHY kirjoitti:

    soipimus antoi enemmän kuin oli tarkoitus. Kysy kunnilta mitä se merkitseen kuntien kassoissa. Sairaanhoitajat eivät varmasti valita, sillä keskimääräinen nousu oli lähes 10%.

    ...kasvattavat kummasti tuloja?

    Äänestä

...niitä pienituloisia riittää.

Äänestä
  • DUUNIA AIVAN LIIAN PIENILLÄ PALKOILLA::PALKAT PITÄIS OLLA HUOMATTAVASTI PAREMPIA:JOTEN VERO ON KOHTUULLINEN NYT:VIELLÄ JOS ISON VERO PROSENTIN NIIHIN TÖKKÄÄ:JÄÄ TYÖN ILO PALKAKSI:sillä ei paljon osto voima kohene.

    Äänestä

aahh, siinä sitä riittää 1 eurossa taas mälläämistä, heh, jos siis tienaat alle 1200e mut jos meni yli, niin luultavasti veroäyrisi nousee ensi vuonna, niinkuin kaikki terveyspuolen palvelutkin. Työttömät saivat peräti 11 e kk/ssa siis perusrahan varassa elävät, tosin kertomatta on vielä autaako se, jos ei toimeentulotuen normeja nosteta taikka asumistukea, revi siitä...

Äänestä
  • tosi on...tyhjän saa pyytämättä.niin se vaan on..annas olla kun lahjuksia jaetaan,ei mitään kattoa.eikä veroa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PIENITULOISIA kirjoitti:

kohtaan...lipponen ei koskaan olisi olut yhtä fiksu...sdp rokkotti törkeästi pieni tuloisia..KATAISELLA ON JÄRKEÄ JA SYDÄN VIELÄ TALLESSA:Ilo todeta ettei kaikki ole muistiaan menettäneet..kun asioista puhutaan.kiitos katainen.. täältä kentältä yksi köyhä.työtä tehnyt.en ole soskun piikissä käynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu