Mulla on Soneran kaapelinetti ja heiltä tuli paketisssa Netgearin modeemi. Eka modeemi meni viikossa paskaksi, mutta toivottavasti tää toinen toimisi.
Vaikka netti toimii nyt moiteettomasti, niin en saa Azereusta toimimaan.. Missä mahtaa olla vika? Todennäköisesti minussa, koska en ole mikään velho koneiden kanssa, mutta toivottavasti joku vois auttaa.
Kiitos!
Netgear ja Azereus ei toimi yhdessä
Mitä tehdä?
3
721
Vastaukset
- voin auttaa
Tarkempi Netgearin malli olisi kiva, ja saatko julkisen vai sisäverkon ip:n? Jos saat sisäverkon ip:n, eli 10.x.x.x tai 192.x.x.x. eikä modeemissa UPNP tukea niin ongelma lienee natissa. Silloin voisi helpointa olla sillata modeemi.
- kiitollinen
Modeemin malli on CG834WG ja IP alkaa numeroilla 192...
Kuinkas kannattais toimia? - Skuuuuu
kiitollinen kirjoitti:
Modeemin malli on CG834WG ja IP alkaa numeroilla 192...
Kuinkas kannattais toimia?http://palsta.saunalahti.fi/wiki/Netgear_CG834WG noiden ohjeiden perusteella vain siltaat sen. Johan alkaa pitti liikahtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1412817Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2742487Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?301483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351462- 1211192
- 1081143
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131032Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.305894