Mitä mieltä ootte semmosesta asennosta että mies makaa alla ja nainen päällä ihan kiinni miehessä? Ite oon mies ja mun mielestä se on ihan helevetin hankala asento ku meinaa valahtaa muna koska ei tunnu ja molemmat tulee niin hikisiksikin ettei oo kauheen kiihottavaa. Mut muija tykkää tästä ja haluu aina tähän. Siinä asennossa se helpoiten saa orgasminkin. Ite en vaan ymmärrä miehen näkökulmasta sitä asentoo.
Mitä miehet/naiset tykkäätte tämmösestä, tuntuuko hyvältä yms? Niin ja miten sen vois saada tuntuu vähän paremmin?
Mitä miehet/naiset tykkäätte tämmösestä, tuntuuko hyvältä yms? Niin ja miten sen vois saada tuntuu vähän paremmin?
Vastaukset 3
Vanhimmat
..kumppaniltasi puuttuu mielikuvitus kokonaan!!
Pitäähän siitä molempien saada nauttia, eikä aina tehdä toisen ehdoilla! Ei sun tehtävä ole olla alistuja!
Eri asentoja kannattaisi kokeilla, vai häpeileekö kumppanisi jotain???
Kannattaa ´jutella asiat tai vaihtaa kumppania???
Vaimoni käyttää juuri tuota asentoa ainakin yhdynnän aluksi. Hän liikkuu pitkin vartaloani edestakaisin, jolloin kaluni hieroo hänen klittaansa, vaikkei olekaan sisällä. Hän saa siinä orkun hyvin nopeasti. Ei se minusta juuri kiihottavalta tunnu, mutta koska vaimoni nauttii, annan hänen tehdä niin. Seuraavaksi siirryn hänen päälleen ja siitä jatketaan.
Saattaisi tuntua miehestä paremmalta, jos kalu olisi koko ajan sisällä, mutta tuossa asennossa se ei meinaa pysyä siellä.
Siis tähän asentoon. Ei kai se niin paha asia ole jos naisesi saa orgasmin ja kai sitä asentoa voi välillä vaihtaakkin. Ongelma voi olla siinä että pelkäät naisen seksuaalisuutta.