Onkos kukaan sattunut kokeilemaan? Ja toimiikohan se "liikkuvana"kaistana? Entäs se arvoseteli, onko kuukausi todella ilmainen?
Kiitos tiedoista!
Kiitos tiedoista!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eipä ole tietoa tuosta asiasta, mutta onko sinulla tietoa mistä olisi saatavana tuota prepaidia? En ole löytänyt mistää myyntipistettä. Eikä käsittääkseni saa Saunalahdelta netin kauttakaan.
Saunalahden sivuilla: Laajakaista-prepaidmobiili-saatavana elisan myymälöistä
Itsellä on nyt kohta viikon ollut käytössä.... aivan samalla lailla pelittää kuin tuo saunalahden 4 megan mobiilikaista.... Eli varmaan arvaattekin kumpaa liittymää aiotaan tulevaisuudessa käyttää. Kun tätä mobiilikaistaa tarvitsee vain muutaman viikon vuodessa.
Mutta..... sitä liittymää ei tarvitse Elisalta asti lähteä hakemaa. Aivan tavallinen Saunalahden prepeid liittymäkin käy siihen.... Olettaen tietysti, että omistaa 3g puhelimen tai mokkula.
Ärrältä saunalahden prepeid..... ja vähän puheaikaa.... (kun siinä liittymässä on valmiina vain 6e..... ja viikko maksaa jotain 6.5.....
Sitten vain liitvttymä mokkulaan, ja lähettää mokkulan sms palvevelusta DATA7 numeroon 15020..... Tietysti sen voi lähettää kännykälläkin, mutta itse tein sen mokkulalla.
Hyvin toimi! Yli 2M oli nopeus vaikka tukiasemaan yli 20 km. Aloituspaketin jälkeen ilmainen oli!
Satunnaisesti tarvitsen kannettavaan nettiyhteyttä. Tuskastuttavan hitaita ja joka kuukaudesta maksettavia 9,9€ ja nopeus max 384, harvoin sitäkään.
Kun Saunalahti ilmoitti prepaid netistä sis Huawei:n, niin heti sen myös hain.
Käyttööni juuri sopiva laite. Nopeus yleensä 1,5-2,5 M.
Helppo ladata kortille saldoa, vuorokausi max 1,9€. Ei tarvii joka kuukausi maksaa hitaasta yhteydestä vajaata kymppiä.
Maksoin aloituspaketin sis 4vko nettiyhteyden. Kotona laajakaista.
Palvelu jota olen odottanut.