Sopivin merkki kumppaniksi?

Vesimies miehenalku

Eli osaisko joku sanoo mikä ois mulle sopivin merkki elämänkumppaniksi? :)

Horoskooppimerkkini on Vesimies, nousumerkki on myös vesimies. Kuu ja Mars on Jousimiehessä. Saturnus, Uranus, Neptunus, Merkurius ja Venus kauriissa. Jupiter ravussa ja Pluto skorpparissa.

Itsestäni tuntuu, että kalat tai vaaka ois sopivimmat. Skorpparit yleensä herättäneet paljon kiinnostusta minussa mutta se ei kuulemma sovi veskarille? :p

Lopuksi vielä mainittakoon, että en nyt kauheen tosissani horoskooppeja ota eli loppupeleissä en rupee valkkaamaan kumppania horoskoopin perusteella. Mutta viimeisen kuukauden aikana oon kummiski ollut erittäin kiinnostunut astrologiasta. :p

8

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Vesimiehelle suositellaan Rapu-merkkiä kumppaniksi.

      Olette yhtä erikoisi. Teille ominaista on olla erilaisia, kuin kaikki muut.

      Kuinka sinä parannat maailmaa? Ihmisä?

      Olette molemmat menijöitä, liikkeelläolo tekee mielelle hyvää.

      Vesimies on astrologi. Et siis ole sattumalta täällä palstalla.

      Jatka tutkimista. LP.

      • Aloittaja

        Mitkään kutsumusammatit kuten lääkäri, hoitaja yms. eivät kiinnosta minua ollenkaan. Parantaisin maailmaa teknlogisin keinoin. Esim. Kehittämällä asioita jotka helpottavat jokapäiväistä elämää tai jotain muuta vastaavaa. Oon aika paljon tietokoneiden kans tekemisis. Myös ekoloogisuus kiinnostaa.
        Ja olen todellakin erilainen muihin miehiin verrattuna. Minussa on paljon ominaisuuksia, jotka normaalisti löytyy naisilta, tämän takia ymmärrän naisia hyvin. En kuiteskaan ole tai käyttäydy naisellisesti. Tykkään olla erilainen.
        Liikkeellä olosta en osaa sanoa. Ihan kiva liikkua ja käydä jossain mutta viihdyn yleensä kotona. Matkustelusta en kauheesti pidä, viihdyn suomessa.


    • harrastan astrologiaa

      Minä sanoisin 12-vuotisen astrologian kokemukseni pohjalta, että sinulle sopivin aurinkomerkki olisi Kaksoset. Ei tietenkään kaikki Kaksoset, mutta todennäköisimmin tuosta aurinkomerkistä löytyisi eniten sielunkumppaneita.

      • 12 vuotta astrologiaa,

        Ei riitä sinulle.


    • Uskomaton Kokemus

      Olet saanut pienen henkisen flunssan.

      Älä anna tuon pissityksen vaikuttaa nanometrin vertaa morsiamesi valintaprosessiin.

      Astrologia soveltuu vain hupailutarkoituksiin ja jos joku henkilö(alle 8-vuotiaita ei lasketa) osoittaa pienintäkin vakavuuden merkkiä astrologia-sanan mainitessa, pitää kyseinen henkilö välittömästi tainnuttaa ja kiikuttaa pikavauhtia lasarettiin lisätutkimuksia varten.

      Astrologia on uskontoihin verrattavissa olevaa täyttä koproa!

    • ihmisille puhumaan,

      Olet parantaja. Kohtaatko ufoja, näetkö jotain, mitä muut eivät näe? Tuleeko sinulle Tiedelehtiä? LP.

      • Aloittaja

        Ei oo kyl oikein mun juttu noi messut, olen ateisti. Ja sit noista ufoista niin uskon, että jossakin avaruudessa on elämää mutta ei niin kehittynyttä, että pystyisivät matkustamaan maahan. Ja vaikka oliskin niin on erittäin epätodennäköistä, että he löytäisivät tänne. Ei tule tiedelehtiä, oon kyl kiinnostunut tieteestä.


      • ...
        Aloittaja kirjoitti:

        Ei oo kyl oikein mun juttu noi messut, olen ateisti. Ja sit noista ufoista niin uskon, että jossakin avaruudessa on elämää mutta ei niin kehittynyttä, että pystyisivät matkustamaan maahan. Ja vaikka oliskin niin on erittäin epätodennäköistä, että he löytäisivät tänne. Ei tule tiedelehtiä, oon kyl kiinnostunut tieteestä.

        Vesimies nousee Suomessa vain hetken, sinun on pakko olla erikoinen. Mikä se erikoisuus on, ota yhteyttä astrologiin, jos tunnet tarvetta siihen. Mutta, valitse astrologisi tarkoin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4746
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      56
      2595
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1044
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1015
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      984
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      118
      921
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      71
      904
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      835
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      820
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      51
      788
    Aihe