Sopivin merkki kumppaniksi?

Vesimies miehenalku

Eli osaisko joku sanoo mikä ois mulle sopivin merkki elämänkumppaniksi? :)

Horoskooppimerkkini on Vesimies, nousumerkki on myös vesimies. Kuu ja Mars on Jousimiehessä. Saturnus, Uranus, Neptunus, Merkurius ja Venus kauriissa. Jupiter ravussa ja Pluto skorpparissa.

Itsestäni tuntuu, että kalat tai vaaka ois sopivimmat. Skorpparit yleensä herättäneet paljon kiinnostusta minussa mutta se ei kuulemma sovi veskarille? :p

Lopuksi vielä mainittakoon, että en nyt kauheen tosissani horoskooppeja ota eli loppupeleissä en rupee valkkaamaan kumppania horoskoopin perusteella. Mutta viimeisen kuukauden aikana oon kummiski ollut erittäin kiinnostunut astrologiasta. :p

8

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Vesimiehelle suositellaan Rapu-merkkiä kumppaniksi.

      Olette yhtä erikoisi. Teille ominaista on olla erilaisia, kuin kaikki muut.

      Kuinka sinä parannat maailmaa? Ihmisä?

      Olette molemmat menijöitä, liikkeelläolo tekee mielelle hyvää.

      Vesimies on astrologi. Et siis ole sattumalta täällä palstalla.

      Jatka tutkimista. LP.

      • Aloittaja

        Mitkään kutsumusammatit kuten lääkäri, hoitaja yms. eivät kiinnosta minua ollenkaan. Parantaisin maailmaa teknlogisin keinoin. Esim. Kehittämällä asioita jotka helpottavat jokapäiväistä elämää tai jotain muuta vastaavaa. Oon aika paljon tietokoneiden kans tekemisis. Myös ekoloogisuus kiinnostaa.
        Ja olen todellakin erilainen muihin miehiin verrattuna. Minussa on paljon ominaisuuksia, jotka normaalisti löytyy naisilta, tämän takia ymmärrän naisia hyvin. En kuiteskaan ole tai käyttäydy naisellisesti. Tykkään olla erilainen.
        Liikkeellä olosta en osaa sanoa. Ihan kiva liikkua ja käydä jossain mutta viihdyn yleensä kotona. Matkustelusta en kauheesti pidä, viihdyn suomessa.


    • harrastan astrologiaa

      Minä sanoisin 12-vuotisen astrologian kokemukseni pohjalta, että sinulle sopivin aurinkomerkki olisi Kaksoset. Ei tietenkään kaikki Kaksoset, mutta todennäköisimmin tuosta aurinkomerkistä löytyisi eniten sielunkumppaneita.

      • 12 vuotta astrologiaa,

        Ei riitä sinulle.


    • Uskomaton Kokemus

      Olet saanut pienen henkisen flunssan.

      Älä anna tuon pissityksen vaikuttaa nanometrin vertaa morsiamesi valintaprosessiin.

      Astrologia soveltuu vain hupailutarkoituksiin ja jos joku henkilö(alle 8-vuotiaita ei lasketa) osoittaa pienintäkin vakavuuden merkkiä astrologia-sanan mainitessa, pitää kyseinen henkilö välittömästi tainnuttaa ja kiikuttaa pikavauhtia lasarettiin lisätutkimuksia varten.

      Astrologia on uskontoihin verrattavissa olevaa täyttä koproa!

    • ihmisille puhumaan,

      Olet parantaja. Kohtaatko ufoja, näetkö jotain, mitä muut eivät näe? Tuleeko sinulle Tiedelehtiä? LP.

      • Aloittaja

        Ei oo kyl oikein mun juttu noi messut, olen ateisti. Ja sit noista ufoista niin uskon, että jossakin avaruudessa on elämää mutta ei niin kehittynyttä, että pystyisivät matkustamaan maahan. Ja vaikka oliskin niin on erittäin epätodennäköistä, että he löytäisivät tänne. Ei tule tiedelehtiä, oon kyl kiinnostunut tieteestä.


      • ...
        Aloittaja kirjoitti:

        Ei oo kyl oikein mun juttu noi messut, olen ateisti. Ja sit noista ufoista niin uskon, että jossakin avaruudessa on elämää mutta ei niin kehittynyttä, että pystyisivät matkustamaan maahan. Ja vaikka oliskin niin on erittäin epätodennäköistä, että he löytäisivät tänne. Ei tule tiedelehtiä, oon kyl kiinnostunut tieteestä.

        Vesimies nousee Suomessa vain hetken, sinun on pakko olla erikoinen. Mikä se erikoisuus on, ota yhteyttä astrologiin, jos tunnet tarvetta siihen. Mutta, valitse astrologisi tarkoin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      84
      6855
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3661
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3218
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2452
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2241
    6. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      2162
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      120
      2153
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2069
    9. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2052
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1758
    Aihe