Halosmummo haluaa sinkkiarkkuihin

eivät saa poistua aftkanistanista, menisi nyt armeijan ylipäällikkönä muori itse katsomaan tilannetta,
hyvä sen täältä on huudella komentoja!


http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/08/924779



-
12211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

nyt kääntää takkinsa, suomimiesten pitääkin turvailla rättipäiden vaaleja!

Äänestä

mummeli on patologinen setalainen ja vihaa miehiä kuin myrkkyä.

Alastoman miehen ruoskiminen vaalitilaisuudessa yllytti suoraan heteroseksuaalisten miesten vainoon!

Äänestä
  • Aftkanistanissa?
    halonen halusi poistaa miinat Suomen puolustuksesta, nyt kuitenkin haluaa miesten tappelevan henkensä edestä muslimien puolesta,
    aseilla ei saavuteta rauhaa.

    Äänestä

  • edes tekee kirjoitti:

    Aftkanistanissa?
    halonen halusi poistaa miinat Suomen puolustuksesta, nyt kuitenkin haluaa miesten tappelevan henkensä edestä muslimien puolesta,
    aseilla ei saavuteta rauhaa.

    keksipä mummeli syyn päästä hoveineen pikku matkalle.

    http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/01/1258602/halonen-vieraili-afganistanissa---suomen-joukkoja-vahvistetaan

    näitä turhia reissuja on kiva tehdä sensijaan että pitäisi ottaa kantaa Suomen tyhjentämniseen rahasta, tolkuttomaan velantekoon ja takausten antamiseen ulkomaalaisille

    Äänestä

  • ei voi jatkaa enään.

    uudet vaalit

    Äänestä

allekirjoita adressi

Äänestä

kansa haluaa halosen arkkuun

Äänestä

  • kun... kirjoitti:

    Toverit väsäsivät mummolle aatten värisen käärinliinan.


    http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1135218555242.jpeg

    Kaikki valmista arkuun menoa varten!

    jo meni liiallisuuksiin mummeli. 5 m punaista liinaa. ja pressan pitäisi olla puolueeton mutta ei.

    Äänestä

  • punainen on hän kirjoitti:

    jo meni liiallisuuksiin mummeli. 5 m punaista liinaa. ja pressan pitäisi olla puolueeton mutta ei.

    Presidentin vaalivalvojaisissa liehui 3-4 lippua.
    Kaikki punaisia. ja myös Presidenti itse kääriytyi kommunistien lahjoittamaan kymmenien metrien pituiseen tulipunaiseen huiviin.

    "Koko kansan" presidentin vaalijuhlintaa säesti
    Punatähdet -yhtye, jonka esitti lauluja,
    jotka kertovat mm. Kommunistisesta manifestista ja vallankumouksesta.

    Lopuksi presidentti Halonen huuteli kannattajilleen "Venceremos!",
    "voitimme!", joka on tullut tunnetuksi kommunistien vallankumoushuudahduksena.

    Näin Halonen osoittautui ääri-kommunistiksi, eikä vaalimainoksissaan lupamakseen "koko kansan" presidentiksi,

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


poikamme.. kirjoitti:

eivät saa poistua aftkanistanista, menisi nyt armeijan ylipäällikkönä muori itse katsomaan tilannetta,
hyvä sen täältä on huudella komentoja!


http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/08/924779



-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu