asennus? Miten minä sen saan päivitettyä. Justiin saatin xp home koneelle ja nyt nämä on vähän vanhoja nämä ajurit tänne. Päivitys zippejä en saa auki. Herjaa win32 puutetta.
HP ScanJet 3200c
Mummo
61008
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
oletko tutkinut onko laite yhteensopiva xp:n kanssa (ohje ja tuki? yhteensopivat laitteet)
kyllä se mahdollisesti toimii vaikka ei olisikaan siellä mutta täytyy temppuilla
Huomenta Trasseli!
vain näytti vähän siltä kun laitettiin asennusromppu koneeseen että sieltä löytyy vain tämä 95/98 yhteensopivuus. Hpn sivuilta käytiin hakemassa sitten päivitys mutta ei sittenkään. Pitänee temppuilla vielä lisää. Kaipa sitä jo vähän väsymyskin painoi päälle että ei jaksanut perehtyä hmm ja osaamattomuuttakin kenties osana;o).
Tuolta kun etsit Windows XP niin löytyy tarvittava ajuri kyseiselle laitteelle,kohdasta
"muut"
http://www.mbnet.fi/ajuriapaja
Jos siellä koneella on jotain mikä liittyy jotenkin kyseiseen laitteeseen niin se tulee poistaa ennen tämän uuden ohjelman asennusta.
Soita paikallispuhelun hinnalla ilmaiseen HP tukinumeroon, niin opastavat kädestä pitäen miten saat homman toimimaan.
HP-tuki Puh.020366767
Kaikkia asiaan paneutuneita! Näillä avuin pääsen jo pitkälle! Toivottavasti voin olla joskus muille avuksi.