suunnitteilla olisi tehdä kiljua ensimmäistä kertaa.Tällä palstalla mielipiteet jakautuneet kuitenkin kahtia,kilju olisi hyvää,tai sitten sitä puli-ukkojen juomaa.Tarkoituksena olikin vain tehdä pieni erä.Ajattelin käyttää siihen 6 kg mansikoita,3pss turbohiivaa,vettä 10 l,ja sokeria 10 pss.Kaikki ainekset survottuna kahteen Bona purkkiin,pitäisikö kansien olla tiukasti kiinni vai eikö tarvita kansia ollenkaan käymisvaiheessa? tarviiko käymisaikana sekoitella,tai ravistella? olisiko% määrä näillä ohjeilla ehkä 60?
Neuvokaa
vasta-alkajaa!
1
721
Vastaukset
- hyvältä
kuullostaa, eli on sitten avohoitojakson aika koittanut ja lääkkeet jääneet hoitolaan vai mitä?
Kiljua olet juonut koko ikäsi, mitä sitä häpeämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051707- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761182- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45927