auto voidaan lukita rengaslukon avulla paikoilleen. Lukko avataan vasta, kun pysäköintivirhemaksu on maksettu.
Rengaslukkoa käytetään jo useissa Euroopan maissa.
Se on hyvä juttu jos se koskee kaikkia autoja.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/08/928923
Rengaslukkoa käytetään jo useissa Euroopan maissa.
Se on hyvä juttu jos se koskee kaikkia autoja.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/08/928923
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei koske diplomaattiautoja. Nehän vaan tilaavat hinurin viemään auton korjaamolle ja siellä se lukko rälläköidään pois.
Että näinhän ne on aina muutamat maat hoitaneet diplomaattiensa törkeän huolimattomuuden. Vai onko se sitä hienoa diplomaattista koskemattomuutta.
kuin pysäköintivirhemaksu, kertoo rikollisen asennevammasta. Kyse on syvällä olevasta periaatteesta, jonka jo sellaisenaan tulisi olla rangaistavaa ellei sitä hoidata terapeutilla pois.
Tai voihan se olla kaikkivoipaisuus-psykoosi, (yleinen virkamiehillä).
Ne luulee maailmal et me suomalaiset ollaan tultu hulluiks.
Nyt oikeusministeriön asettama työryhmä miettii helmikuuhun asti tuleeko laki voimaan. Laki tulee voimaan varmasti ei ne turhaan niin pitkään lakia suunnittele!