Help me! Fast!

HELP!
Koneeni Windows ja Internet ovat sekaisin.
Voiko Pentium2 (300Mhz) asentaa MS-Dos 6.22 tai
win 3.11 jotta pystyisin asentaa windowsin (9x)

Voiko Windowsia (9x) asentaa ilman mitään
käyttöjärjestelmää?

Please help me!
2327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos sulla on boottaava windowsin cd niin sen voi
asentaa suoraan siitä,mutta jos ei ole niin
voithan aina tehdä boottidisketin, bootata sen
kautta ja asentaa sitten winin..
win 3.1 ei taida tukea kuin fat16 joten se
kannattaa ehkä unohtaa

Äänestä

Hae 98:n bootti täältä
bootdisk.com

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avuton kirjoitti:

HELP!
Koneeni Windows ja Internet ovat sekaisin.
Voiko Pentium2 (300Mhz) asentaa MS-Dos 6.22 tai
win 3.11 jotta pystyisin asentaa windowsin (9x)

Voiko Windowsia (9x) asentaa ilman mitään
käyttöjärjestelmää?

Please help me!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu