Kännykkään puhuminen

kiellettävä lailla!
Ainakin Tamperelaiset höpöttävät luuriin ja poukkoilevat pyörien eteen, kuin koomaiset vihannekset! Onko pakko taahata edestakaisin, koko ajan puhuessaan?
Ilmiö toistuu päivittäin, eri puolilla kaupunkia. PYSYKÄÄ PAIKALLANNE puhuessanne, tai jotain sattuu tosi pahasti, tai on tainnut jo sattuakin? Prkl!
5175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sama autoilijoille. Yksikin ajoi minne sattuu kännykkä korvalla. Sitten humalaiset pyöräilijät harmittaa pispalanvaltatiellä, melkoisia tilanteita.

Äänestä

risteävässä kohdassa niin mansessa siinä on ruuhka, ei ihme ettei joukkuepelit mene meidän maajoukkueilta putkeen kun nää ressukat ei osaa edes kävellä törmäämättä toisiinsa suoralla jalkakäytävällä missä ei muita ole, koordinaatio sanaa ei voi puuhevosista käyttää.


ja kun seisoo paikallaan vaikka jalkakäytävällä niin eikö joku täti tai setä kävele päin ja vihaisena huutaa tai katsoo mikset väistä, uskomatonta porukkaa.

samoin kun väistät jo pitkältä vaikka vasempaan niin eikö vastaantuleva hetken päästä väistä myös vasempaan, onko suurin osa jotain aivoverenvuodosta toipuvia vai muuten vain kusipäitä?

No eihän nää paskahämäläisten jälkeläiset koskaan ehdi mukaan mihinkään, varsinkaan vihreisiin valoihin ym. näin hitaita ei oikeasti ole missään ikinä nähty.

Tästä aiheesta voisi jatkaa ja tyhmyydestä pari vuotta eikä se muuksi muutu, koitetaan kestää näitä ressukoita...........


T: Supernopea Salama

Äänestä

Tampereella pitäisi todellakin on kännykkäparkkeja näille luureihinsa höpöttaville. Hoipertelevat sinne tänne jopa jalkakäytävillä, missä ei pyörän pyörää lähistöllä. Koitapa ohittaa moinen kännyläinen, niin saat vetää kyllä hemmetinmoista siksaksikka itsekin, kun edessä kävelevä kulkee kaksi askelta vasempaan ja kolme oikeaan. Näyttää se kävelyvauhtikin puhuessa hidastuvan sen verran, että eikö olisi yksinkertaisempaa vain pysähtyä sen puhelun ajaksi. Ilmeisesti joillain ei pelaa korvat ja jalat samanaikaisesti... Tai oisko se suu ja silmät jotka ei toimi samaan aikaan...

Äänestä

välillä pelästyn, on lujaa ajavat pyöräilijät, jotka eivät osaa käyttää pyöränkelloa. muutaman kerran meinannut jäädä alle, vaikka olen kävellyt suoraan reunassa.

Äänestä
  • Eipä ollu tässä ketjussa tästä kyse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kävellessä on kirjoitti:

kiellettävä lailla!
Ainakin Tamperelaiset höpöttävät luuriin ja poukkoilevat pyörien eteen, kuin koomaiset vihannekset! Onko pakko taahata edestakaisin, koko ajan puhuessaan?
Ilmiö toistuu päivittäin, eri puolilla kaupunkia. PYSYKÄÄ PAIKALLANNE puhuessanne, tai jotain sattuu tosi pahasti, tai on tainnut jo sattuakin? Prkl!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu