Keskusta ei sitten millään saa omaa vaalirahatiliään valmiiksi. Ensin oli tilit kohdallaan. Kunnes Nova meni konkurssiin. S itten oli ihan varmasti kaikki yli 5000 euron lahjoitukset julkistettu. Kunnes OP ilmoitti tukeneensa 8000 eurolla. Enempää unohduksia ei pitäisi olla tiedossa. Luottaa kuulemma pitäisi, mutta miten kansa uskaltaisi Keskustaan enää luottaa? Luulisi jo vastuullisten osaavan vastuunsa kantavan, mutta eihän se tapana ole ennenkään ollut.
Lisää muistikatkoksia tiedossa?
vaaliraha
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
.
Kepun päärahoittaja meni konkurssiin ja Kepu käänsi kunnille selkänsä - ilmeisesti rökäletappio tulossa
Saman muistikatkoksen on kokenut myös sdp, joka sai vaalirahaa OP:lta 8000€.
Samoin muistamattomassa tilassa puolue on edelleen mistä saivat 400 000 € lahjoituksen ammattiliitoilta tai e heinäluoma, joka sai Novagrupilta 10 000 € mutta se ei näy hänen vaalirahailmoituksessaan.
Miten kansa uskaltaisi enää luottaa sdp:n klikkiin kun edes lakiin säädetyt ilmoitusmenettelyt jätetään tekemättä tai peitellään kirjanpidossa epäilyttävien yhdistysten taakse, vaikka puolueen ay-klikki ja muut huitukat kähmivät ne itselleen.
Vasemmistopuolueissa on valehtelu ollut aina puolueiden kantava voima, eikä siitä ole päästy irti vielä 2000-luvullakaan.