Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Laktaatio

Eli yksinkertaisesti maidon eritys rinnoista. Pidän sitä helvetin kiihottavana, vaikka olenkin heteronainen. Kysymys kuuluukin, että olen vielä niin nuori etten lapsia halua tai elämäntilanteesta johtuen voi hankkia, joten voiko maidontuotanto rinnoissa alkaa muuten kuin raskaaksi tulemalla?

Maidontuotannonhan tietääkseni laukaisee prolaktiini-hormoni, olisiko tätä saatavilla esim. pillereinä? Onko muilla tätä fetissiä?
52130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En tiedä onko se mulla ihan fetissi, mutta kiihottaa paljon. Varsinkin kun ajattelen jonkun imemään sitä. Mulla siitä hyvä tilanne, että vauva tulossa. Jonkin verran kostuu jo nänninpäät, mutta odotan sitä kun maito nousee kunnolla. Sitä en osaa kertoa kuinka maitoa saisi erittymään ilman raskautta.

Äänestä

maito tisut,saispa imeä maitotisu nänniä.m40

Äänestä

hyväilemällä rintoja jatkuvasti ja säännöllisesti. Pelkkä imeminen ei auta, vaan rinnat vaativat manuaalista puristelua ja hyväilyä koko rinnan alueelta.

Siihen ei tarvita synnytystä tai ylimääräisiä hormoniannoksia, mutta manuaalista puristelua voi joutua tekemään varsin pitkään ja jos sen lopettaa niin maidontuotanto tietenkin lakkaa niinkuin normaalistikin imetyksen päätyttyä.

Käsität kai sen että sinä joudut sen jälkeen pitämään rinnoistasi hyvän huolen koska ne ovat silloin alttiina rintatulehdukselle kun tiehyet ovat auki ja maito on erittäin hyvä bakteerien kasvatusalusta. Joudut myös pitämään nännisuojia rintaliiveissä etteivät ne kastu maidosta.

Äänestä

Aikuisimetys on mielettömän kiihoittavaa. Läheisyys jaa tunneside minkä se aiheuttaa on sanoin kuvaamaton. Ja se rintamaito.. *nami*

Äänestä
  • Itse olen saanut kerran kokea aikuisimetyksen. Se oli ihan äärimmäisen kiihottavaa, sillä olen lähes kyltymätön rintojeni käsittelyyn. Tuo ko. fetissin omaava mies osasi tehdä sen todella taitavasti ja kiihottavasti. Ja vaikka viimeisimmästä lapsen imetyksestäni oli aikaa yli 10 vuotta, niin maitoa alkoi hieman herumaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


whitesplash kirjoitti:

Eli yksinkertaisesti maidon eritys rinnoista. Pidän sitä helvetin kiihottavana, vaikka olenkin heteronainen. Kysymys kuuluukin, että olen vielä niin nuori etten lapsia halua tai elämäntilanteesta johtuen voi hankkia, joten voiko maidontuotanto rinnoissa alkaa muuten kuin raskaaksi tulemalla?

Maidontuotannonhan tietääkseni laukaisee prolaktiini-hormoni, olisiko tätä saatavilla esim. pillereinä? Onko muilla tätä fetissiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu