" Totta kai, tarkistan vain pari lukua ja palaan asiaan illemmalla!
Kirjoittanut: setäkertoojaselostaakuva / 2.8.09 / klo 11:51
Otsikossa! "
Mahtaa olla suuria lukuja, kun tarkistukseen on jo mennyt toista viikkoa !
Vai onko tuo normaalia kommarilaista hölynpölyä ?
Kirjoittanut: setäkertoojaselostaakuva / 2.8.09 / klo 11:51
Otsikossa! "
Mahtaa olla suuria lukuja, kun tarkistukseen on jo mennyt toista viikkoa !
Vai onko tuo normaalia kommarilaista hölynpölyä ?
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8354142/39349181
"Olen vastauksen saanut
Kirjoittanut: yössä yksinään / Tänään / klo 09:40
Lähetin kyselyni nikille setäkertoojaselostaakuva myös sähköpostissa, koska kyselin muutakin. Vastauksiin olen tyytyväinen."
Joten Änkyrä ei taaskaan pystynyt vastaamaan huutoonsa.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8376016/39345458
”Et pystynyt hoitamaan yhtäkään rästiäsi, vaikka pari ensimmäistä oli aihepiiriensä keskeisiä väitteitäsi? Joten yhteenvetona voidaan todeta, että sinulla ei yksinkertaisesti ole kompetenssia käsitellä kyseessä olevia kysymyksiä. Sinä vaan väität niiden suhteen tyhjää ja tyhjää… Sen tämä pikainen rästiesi käsittely taas osoitti!”
Tähän huutoosi et ole pystynyt vastaamaan, punikin rääkki:
" Totta kai, tarkistan vain pari lukua ja palaan asiaan illemmalla!
Kirjoittanut: setäkertoojaselostaakuva / 2.8.09 / klo 11:51
Otsikossa! "
"Mahtaa olla suuria lukuja, kun tarkistukseen on jo mennyt toista viikkoa !
Vai onko tuo normaalia kommarilaista hölynpölyä ?"
Toki luvut on suuria, koska kysymyksessä oli NL:n kansantalouden tunnuslukuja! Ja tarkistamiseen meni sellainen tunnin verran. Ja muistaakseni seuraavana iltana postasin tiedot, kun kyselijä postasi sähköpostin perään ja laajensi kyselyaluettaan. Ja, kuten kyseljäkin tuossa viestissä "Setukka vastasi ajat sitten" kertoo, päädyimme yhteysmuodoksi sähköpostin, koska postasin sitten sellaista tietoa, joka oli luonteeltaan yksityistä asiaa. Että sellainen tarina!
Ja näin et ole täyttänyt lupaustasi palstalaisia kohtaan.
Et taaskaan ole pystynyt vastaamaan huutoosi.
Olet mainio esimerkki nuorille siitä, miten kommunisti pettää kansaa - jatka samalla linjalla.
hölynpölyä !
Asia selvä !
Taas valehtelet tapasi mukaan toteamalla, että ”Lupasit vastata palstalla”. Mutta en ole tällaista lupausta tehnyt, vaan lupasin kysyjälle, eli nimmari ”yössä yksinään”, että vastaan, kun ”…vain pari lukua ja palaan asiaan illemmalla!”. Eli yhteydenottomuotoa en määritellyt. Näin narautin sinut taas valepukin hommistasi!
Mutta eiköhän sinulla ole tärkeämpääkin tekemistä, eli koita ratkaista rästejäsi, ne löytyvät täältä: http://keskustelu.suomi24.fi/node/8376016/thread .
Yleisellä keskustelupalstalla luvataan kaikille - ei yhdelle keskustelijalle. Sitä paitsi et vastauksessa puhunut mitään vain kysyjästä joten meillä kaikilla on oikeus odottaa vastausta. Ymmärrätkö miten tälläinen yleinen keskustelupalsta toimii??
Niin, se ei ole sama kuin epostin vaihto yksityisesti.
Olet taas kusessa - ja syvällä.
kallella palaa päreet.