Itse olin joskus Kosovossa ja jotenkin huomasi että porukka pitää jonakin. Helvetti jos tietäisivät mitä turhuutta se oli ja millaista luuseripopulaa siellä oli, niin saattais boitsit tipahtaa minullakin. Olen yrittänyt kyllä sanoa miten asia on kysyjille, mutta ei ne tajua miten lapsellista se oli se mahtava "rauhanturvaaminen", siis makaaminen ainakin Kosovossa!:)
Saitko katu-uskottavuutta missiosi takia?
4
527
Vastaukset
- kaljaa ja huoria
Samat fiilikset oli aikanaan bosniassa SJP;n aikaan.Mahtavaa lipunnäyttöä ja vaarallsia tilanteita..heh..)Loppuaika meni kännissä ja krapulassa..
- large xxxl
on se varmaan jollekkin munattomalle inisijälle kova saavutus kun käy rauhanturvaajana juomassa vuodenpäivät jossakin.
- kans
large xxxl kirjoitti:
on se varmaan jollekkin munattomalle inisijälle kova saavutus kun käy rauhanturvaajana juomassa vuodenpäivät jossakin.
pääsee 150cm amis ylpeileen ku on ollu vuoden kosovossa jakelemassa pimpsua ja suorastaan körmyhuorana;)
- Bybi
1980-luvun lopulla kukaan ei kehdannut sanoa olleensa Golanilla aurinkoa ottamassa, kun Libanonkin oli olemassa ja siellä joka päivä joku sentään ampui jossakin jonnekin, ja Libanonissa olleet olivat yleensä aika vaitonaisia kaikesta!
Sellaista se on aina ollut. Mutta ole onnellinen, kun meni niin nätisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941325- 1571208
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59888Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26842Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829