Mikä on, kun leikkaustyökalu ei toimi?
Tulee virheilmoitus:
"Leikkaustyökalu ei toimi tietokoneessa juuri nyt. Käynnistä tietokone uudelleen ja yritä uudelleen. Jos ongelma jatkuu ota yhteys järjestelmänvalvojaan."
Nyt vaan ei ole ketään muuta järjestelmänvalvojaa, johon voisi ottaa yhteyttä ;)
Asensin Vistan uudelleen muista syistä, kun oli niin totaalisen jumissa. Tämä ongelma leikkaustyökalun kanssa oli jo silloin, ajattelin että korjaantuupa sekin samalla, mutta ei korjaantunut.
PrtScr ei myöskään toimi, kuin harvoin mutta sentään joskus. Tästä ei tule mitään virheilm. paitsi, että kun yrittää liittää kuvan, niin ohjelma sanoo, ettei mitään liitettävää ole.
Leikkaustyökalu ei toimi
järjestelmänvalvoja
1
734
Vastaukset
- Kuvakaappari
Mulla tuli Windows 7:ssa sama juttu eteen - leikkaustyökalu ei toimi ei... Käynnistelty on usempaan otteeseen ja eri käyttäjätileillä - ei auta. Onkohan tuohon korjauskeinoa vai pitääkö vaan ladata jokin toinen ohjelma tilalle?
PrtScr toimii kyllä, mutta eo ole kovin kätevä kun ottaa koko ruudun mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614408KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523251Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492524Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?522485- 1092207
- 241893
- 231652
- 301616
- 1611494
- 361265