omaisuusveron poisto

ansiota. Suomen rikkaimmat maksoivat puolueille pimeästi vaalitukea ja saivat demaritkin taipumaan omaisuusvreron poistoon. EIKÖ TÄMÄ OLE KORRUPTIOTA?? Kaikkii poliitikot ovat Suomessa lahjottavissa, puolueesta riippumatta. Niljakasta joukkoa.
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuten vaikkapa sellainen "kuvitteellinen" tarina, että joku suuryritys antaa esim kokoomukselle vaalitukea, sanotaan vaikkapa puol milliä. Kokoomus sitten järkkää tälle samaiselle suuryritykselle valtionapua valtion rahoista sanotaan vaikkapa millin pari. Suuryritys sitten käyttää sen tuen matkakassana muuttaessaan Intiaan tai muualle Aasiaan. Valtionavulla kun ei ole esimerkiksi työllistämisvelvoitetta puhumattakaan takaisinmaksuvelvoitteesta jos aikoo lähteä maasta. Miksi olisi, avustahan on veljille järkätty pikku puoluetuet ja apu on vain hyväntahdon ele puoluetta tukeneille veljille.
Mist korruptiost tääl puhutaan???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalitukien kirjoitti:

ansiota. Suomen rikkaimmat maksoivat puolueille pimeästi vaalitukea ja saivat demaritkin taipumaan omaisuusvreron poistoon. EIKÖ TÄMÄ OLE KORRUPTIOTA?? Kaikkii poliitikot ovat Suomessa lahjottavissa, puolueesta riippumatta. Niljakasta joukkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu