Neitsyt-mies ei vastaa

...

Tapasin neitsytmiehen (itse oon vesimiesnainen) ja meillä oli vähän lomaromanssin tapaista siinä. Sovittiin että pidellään yhteyksiä ja näin päin pois. Välimatka erottaa. Laitoin viimeksi sms:n viikko sitten ja laitoin et ois kiva soitella. Ei ole vastannut enkä oo itsekään nyt sitten soittanut tai laittanut viestiä. Viikko on nyt mennyt. Menikö neitsyellä pupu pöksyyn tms?
Itselläni todella harvoin kolahtaa (vesimies kun oon) ja nyt kävi niin... se mies oli hyvä paketti.

t. sydämensä särkenyt vesimiesnainen

4

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      itse ottaa yhteyttä?

      • Neitsyt M

        Nämä on aina monimutkaisia asioita. Lähetä vaikka tekstiviesti ja kännykkään välitystiedot päälle, jotta tiedät että viesti meni varmasti perille. Odota hetken aikaa. Päätät kuinka kauan olet valmis odottamaan ja jos miehestä ei mitään kuulu, niin jatkat eteenpäin. Kyllä miehessä pitäisi olla sen verran "munaa" että ilmoittaisi jos ei kiinnosta. Voihan tietysti olla, että on tapahtunut jotain minkä takia ko. ihminen ei voi/pysty ottamaan yhteyttä, mutta se taas on aika kaukaa haettua.

        Sydänsuru tekee aina todella kipeää, mutta yritä jaksaa. Kaikella on tarkoituksensa.


      • Ihan vaan mielipiteeni

        Naisena annan pienen neuvon: Jos miehestä ei kuulu, soita itse. Et menetä mitään ja saat välittömästi tiedon siitä, onko hän kiinnostunut sinusta. Jos et puhelun aikana saa selvyyttä asiaan, kysy suoraan. Vaatii hieman rohkeutta, mutta kannattaa, muuten jäät ihmettelemään tilannetta.


      • katse eteenpäin

        Unohda koko juttu. Nyt ja ikuisesti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      80
      4326
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3564
    3. 202
      2941
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      69
      2780
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      49
      2678
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1220
    7. 57
      1196
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1032
    9. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      943
    10. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      58
      939
    Aihe