Tietää kyllä mitä keskeytyssana tarkoittaa, nytkin löysi linnun luurangon maasta ja sitä sitten syömään...Juoksi korvat luimussa karkuun luupala suussa (selkeästi sen näköisenä että mä tiedän ettei sais mutta..) Kiinni saatuani nappasin pentua pannasta kiinni (ei väkivalloin mutta napakasti), tiukka katse silmiin ja toruen ei..Sisään ja eteiseen eristykseen (huomiomatta) Tämä kuurous toistuu myös pihamaata kaivellessa...Olenko liian "vaativa" näin pienelle pojalle. Haen kuitenkin johdonmukaisuutta koulutukseen, enkä tahdo että suurempana käskyni ovat vain sanahelinää koiralle..Mennäänkö metsään näillä metodeilla
EI-sana kaikuu kuuroille korville
Sakupentu 12 vko
4158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Et tosiaan ainakaan liian vaativa olet, jos pentu ei noteeraa sinun vaatimuksiasi mitenkään :)
Tietenkin EI sana pitää opettaa pennulle tarkoittamaan EI. Nyt se on oppinut että voi jättää sinun vaatimuksesi huomioimatta, koska ei siitä mitään pahaa kuitenkaan seuraa.
"Et tosiaan ainakaan liian vaativa olet, jos pentu ei noteeraa sinun vaatimuksiasi mitenkään :) Tietenkin EI sana pitää opettaa pennulle tarkoittamaan EI. Nyt se on oppinut että voi jättää sinun vaatimuksesi huomioimatta, koska ei siitä mitään pahaa kuitenkaan seuraa."
Pyydämme SONERAN kyseisen "palvelun" ylläpitoa poistamaan PIKIMMITEN tähän ketjuun/aloitukseen kirjoitetut asiattomat viestit/kommentoinnit koskien kyseistä aihetta.
Suljetut Osastot ovat Suljettuja henkilön/potilaan ollessa joko itselleen, ja/tai lähiympäristölleen vaaraksi.
! ! !