Kauppojen, partureiden yms. aukioloajat?

Satunnainen matkailija

Moi,

Osaisko joku kertoa, että mikä on Istanbulissa ruokakauppojen, partureiden yms. liikkeiden sulkemisaika, ja mihin aikaan nämä yleensä aukeaa? Entä kuinka myöhään ravintoloissa ja pikaruokapaikoissa tarjotaan ruokaa?

Niin, olen siis menossa syyskuun alussa sinne päin, vaikka eipä vuoden ajalla taida hirveästi olla merkitystä liikkeiden aukioloaikoihin?

1

565

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mennes

      jos olet joskus ollut joskus ulkomailla tai varsinkin etelämmässä niin tiedät varmasti ettei aina aukiolot pidä paikkaansa sekä pikkupaikoissa ollaan niin kauan kuin auki kun on asiakkaita... suurin osa liikkeistä on auki 7 asti,aina kun ei oo varma aukioloajoista jos on kesä tai talvi... tässäkin pätee vähän se että jos et ole keskustan tuntumassa niin ei ne paikat niin hirveen myöhään ole auki. Sun viestistä ei iha selvii että oletko vain normi turisti vai onko sulla paikallinen "opas" ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      86
      1330
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      79
      849
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      273
      748
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      612
    6. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      611
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      585
    8. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      35
      568
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      532
    10. 37
      532
    Aihe