Elisan mobiililaajakaista ei toimi

petoksen uhri

Hankin keväällä Elisan mobiililaajakaistaliittymän joka toimikin moitteettomasti toukokuun lopulle. sen jälkeen ei ollenkaan. Olen yrittänyt ottaa yhteyden Elisan tekniseentukeen kymmeniäkertoja onnistumatta siinä. Viimeisin yritys kesti 46min ja puhelu katkesi. Elisan puhelinpalvelukin on vain asiakkaan pompottamista. Laskun osaavat kyllä lähettää, mutta mitään sopimuksessa mainittua palvelua ei asiakas sitten saa. Palvelun luulisi toimivan moitteettomasti, koska sijainti on 1km oulun keskustasta. Ilmeisimmin lahjoittamani 19.90 eur/kk on elisalle elintärkeät, kun eivät suostu purkamaan sopimustani millään. Lupaan jatkossakin kohottaa Elisan nk. asiakaspalvelijoiden työmotivaatiota "mukavilla" puheluillani. Sillä aion ottaa kaiken ilon irti turhaan maksamastani kuukausimaksusta.

4

1139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuningas kuluttajaa
      • SiipiW

        Elisa korvaa hyvin, jos mokaa. Voi olla että kuluttaja palveluun voi olla vaikea saada yhteys. Kokeile sähköistä viestintä tapaa. Itse sain vastauksen 2-3päivässä ja korvauksen - ainakin matkapuhelulaskuihin liittyvistä ongelmista.


    • ukko.mara

      elisa sittemmin anvia yhteys tosi hidas , vaihdoin soneran netti tikkuun, siinä pätkii yhteys vian määrityksessä lukee että pitää siirtää konetta , joka on ollut jo vuosia samassa paikassa(pöytäkone)

    • laves90

      Nojoo... mulla nyt 1 vuoden ajan toimi mutta nyt kun tulin viikon matkalta niin ei toiminu ollenkaan! En tiedä mikä on kyseessä mutta 3 kuukautta ollut toimimatta. Asiakaspalvelussa selvitetään, että se rupeaa toimimaan seuraavan päivän aikmana ja noin 10 kertaa oon soittanu, ja sama tarina aina. Nyt kun elisan liike muutti pois täältä, ja mustassa pörssissä sanotaan että siellä voi avata liittymiä mutta ei purkaa. Joten nyt olen päättänyt sanoa asiasta kuluttaja asiamiehelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2946
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      58
      2338
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2007
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1747
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1709
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1327
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      59
      1263
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1203
    Aihe