pubi wallenius yle hölöttelee ihan mitä sattuu paskaa ylellä, ei tollasesta voi maksaa mitää media maksua.
voi herran jestas mitä jaarittelua ja paskan jauhamista.
voi herran jestas mitä jaarittelua ja paskan jauhamista.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kaljaa lissän ja jokainen katsoja on selustuksen mestari!!! Maikkarilla ei miellytä se yks legendaarinen F1 selostaja, joten sellasta selostajaa ei ole, joka oli kaikista katsojista HYVÄ.
YLE antaa joskus mahollisuuden "vaihtaa" selostaja toiseen, mut sit vaihtuu kielikin... eikä tääkään kelpaa.
Kandee kysyy jos pääsis testaa livenä SELOSTAMISTA, niin silloin vois ottaa vastaan tuttujen ja tuntemattomien NEGAN palautteen, kun selustus ei kelvannu kaikille taaskaan.
Josssss ei tykkää ottaa äänet vekka tai vaihtaa kanavaa, ei ole vaikeeta hittolainen.
Itse olen kuullut vain Mertarantaa ja Suomista ja se kolmas, jota en tiedä mutta ei ole Bubi.
joo bubi oli jonkun kollin kanssa kahdestaan siinä laajakuva lähetyksessa, ei siis tässä tv2n lähetyksessä.
elisa viihde käyttäjät näkee ilmaisksi kanavapaikalla 750 teräväpiirtona.
Mertaranta taas selostaa lähellä maaliviivaa ja sanoi että melko kallis paikka onkin.
eli sinne ne ylen rahat taas meenee.
musta mertaranta saisi olla pasilassa ja tsiikaa matkatelkasta lähetystä ja jorista sieltä : kebeb kioskille, kebab kioskille, ville peltonen... se on siinäääääääääääääääääääääääääää
kyllä tv2:n lähetys on aivan selvästi laajakuvalähetys. Mitä sekoilet?
Joo, Veli-Erkki selostaa kansainvälistä kuvasignaalia (wtf), Ylen sivuilla lukee:
"Kisojen kansainvälinen kuvasignaali on katsottavissa YLE Urheilun internetsivuilla Bror-Erik "Bubi" Walleniuksen selostamana. YLE välittää kansainvälisen signaalin internetissä ja antaa saman sisällön teräväpiirtomuodossa kolmen eri jakeluyhtiön käyttöön eli luovuttaa signaalinsa niille HD-muodossa."
teräväpiirtolähetys
eri asia.
se on eriasia eikä eri asi a
Taas saatana tätä paskaa tulee tietysti monta viikkoa. Urheilusaasta omalle kanavalle.
Älä katso Yle TV2:a, jos haluat välttyä noilta kisoilta. Saattaa näkyä myös Yle FST:llä, jos vanhat merkit pitävät.
Noita kun välttelet, ei pitäisi pahemmin haitata.
Mites olis jos laitettaisiin yle maksukortille , niin ei tarvii meidän katsoa ja maksaa yleä jotka ei sitä haluta.
yksinkertaista.
ps. yle on paskaa
katso Yleä ollenkaan. Silloin olet varmaankin poistanut Ylen kanavat kanavaluetteloista vastaanottimessa. Ja jos et katso Yleä, miksi noilla urheilulähetyksillä on sinulle mitään merkitystä. Kukapa nyt paskaa ehdoin tahdoin haluaa katsoa. Vaikka et halua katsoa Ylen kanavia, kuitenkin ärsyynnyt niiden ohjelmista. Koita nyt toki päättää.
Kirjoitit: "niin ei tarvii meidän katsoa ja maksaa yleä jotka ei sitä haluta." ja "yle on paskaa".
niin, kirkkoon ei ole pakko kuulua, mutta yleen on.
en maksa media maksua kerta en halua katsoa yleä.
maailma on täynnä tv kanavia miksi maksaiin ylestä kerta en halua katsoa sitä.
mainosrahoitteiset on parhaita.