Taas PYH...

...TÄÄ

Taas kerran PYHTÄÄN KUNNAN VERORAHOILLA kustannettiin mahantäydeltä makeaa vallasväelle. Ei tullut kutsua taaskaan hiljaiselle kansanosalle joka kuitenkin rahoittaa lähes kaiken. Perus-Suomalaiset puuttukaa ihmeessä asiaan, saatte hurjan paljon tukea aatteisiinne ja lisää jäseniä puolueenne jäseniksi. (Ps. Kuntamme Sos -ja terv os. on menossa lääninoikeuteen kunnian loukkausasian merkeissä lähiaikoina.)

13

1154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m.h.

      kunnan päättäjillä muutenkaan asiat "reilassa". Samaa paskasakkia näyttää olevan kunta pullollaan.. Asioita ei hoideta, tai hoidetaan päin vit..a, ajellaan kännissä, jne. Pyhtäällä jos missä suojellaan omia juoppoja, väärinkäyttäjiä, rikollisia, jne.

      Pyhtäästä tulee hieno paikka, kunhan saadaan isompi tie ja helvetin korkea ja vankka riista-aita ilman aukkoja pitämään paikalliset pois näkyvistä.

      Ps. hienoa että asia viety lääninoikeuteen! Toivottavasti tulee kunnon tuomio ja muutenkin kunnan tekemiä vääryyksiä pengottaisiin.

      • nim. mrk Joukahainen

        Laittakaa valveutuneet Pyhtään asukkaat rohkeasti mielipiteitänne palstalle. Meitähän viedään kuin pässiä narussa. Kuka on eri mieltä?. Rohkeasti palstalle please!


      • on jo aikakin

        Pelkät rosvot jo saavat kunnassa pahaa jälkeä, eli monet varat menevät vääriin osoitteisiin.

        Kunnan varojen käyttöön olisi hankittava neutraali henkilö, joka huomaa ja löytää virheet helpommin, ilman korruptiota.

        Tarkastaa olisi myös hyvä, mikä on tehty ilman lupia ja mikä luvan kanssa.

        Toiset maksaa ja toiset kiertää, niin jopas alkaa hiertää.


      • Pyhtään
        nim. mrk Joukahainen kirjoitti:

        Laittakaa valveutuneet Pyhtään asukkaat rohkeasti mielipiteitänne palstalle. Meitähän viedään kuin pässiä narussa. Kuka on eri mieltä?. Rohkeasti palstalle please!

        Salaperäisessä kunnassa, kun salat tulee julki.

        Vai onko se sitä Stogforssin henkivainaata, mitä Pyhtäällä vielä palvotaan, kun kaikki menee sen kaavan mukaan.

        Ei se Stogforssi nouse haudasta teitä kiduttamaan, vaikka puhuisette edes joskus totta.

        Stogforssi on Pyhtäällä sitä ja tätä ollut aikojen saatossa, siksikö kunnioitamme jotain väärääHenkeä. Pelkästä pelostako?????


      • Poppa joe

        Pyhtää surettaako yhtään,saatte uuden murheen ensikuussa,tosin mikään pesti tokko kauan kesti.


      • Poppa joe
        Poppa joe kirjoitti:

        Pyhtää surettaako yhtään,saatte uuden murheen ensikuussa,tosin mikään pesti tokko kauan kesti.

        Ja matka jatkuu,Turkkuseen.


    • Puhukaa ja tehkää

      Tuskinpa on enään mitään kunniaa kenellään, eikä ketään ole loukattu, eli turhaa uhoomista. Olisi aika puhua a SIAT julki, että oikeisiin kohteisiin oikeilla nimillä.

      Eihän Pyhtää ole kuin paskaläntti, muiden tahrojen joukossa. Kierous, Vääryys ja Väkivalta on Pyhtään päivän tunnuslause.

      Julkiset henkilöt kestäköön arvostelun oikeilla nimillä, eli eduskunnasta ottakaamme esimerkkiä, missä julkisten nimet ovat päivän puheenaiheena.

      Siitä vaan uskaltakaamme, sillä ei peloittelulla ole mitään katetta.

      • kk

        onko tosiaan taina marttinen ainoa joka ajaa oman kylänsä etua. kirkonkylän ehdokkaat ovat huutjärven etuja ajamassa. miksi äänestäisin mokomia.kuka puolustaa muita sivukyliä.


    • tööt tööt

      Pyhtää on varsinainen keskustan perseenreikä !

      • Lukija, vahingossa!

        Pitäisiköhän Siltakylän apteekki olla yölläkin auki, tuntuu kuin reseptilääkkeet olisi jäänneet taas hakematta. Pitäisi olla tarkempi ja hakea lääkkeet ajoissa, eikö?


    • ääthyp

      Miksi sinut olisi pitänyt kutsua sinne? Jos olen ymmärtänyt oikein sinne kutsutaan yhteistyö kumppaneita jne eli ei rivi kuntalaisia? Yritykset syöttävät ja juottavat sidos ryhmiään. Katsellaan me vaan vierestä

      • sre

        Kuntalaiset maksavat veromarkoilla kunnanteltan tarjoilun myös ulkokuntalaisille, eivät yritykset sitä kustanna.


    • Ovelta käännytetty

      Sama meno jatkuu edelleen. Ei tullut taaskaan kutsua veromarkoillamme kustantamamme "pitopöydän" herkkuja nauttimaan. Kuinkahan monta ulkokuntalaista tällä kertaa sai kutsun, vaikka ei ole maksanut yhteiseen kassaamme moneen vuoteen puupennin puolikastakaan? Kuka osaa sanoa edes arvion ulkopuolisten kutsuttujen määrästä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      331
      3239
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      206
      2853
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      59
      2447
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      172
      1512
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      18
      1299
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      55
      1290
    7. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      925
    8. 60
      923
    9. 85
      860
    10. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      20
      834
    Aihe