ja kisaturisti Berliinissä, meidän veronmaksajien rahoilla.
M Ingberg kiintiöurheilija
Maalaismies22
23633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei se ainakaan sun rahoillas siellä oo, senkin työtön typerys.
http://www.yle.fi/media/asxgene.php?file=tvurheilu/N_keihäskarsinta_Mikaela_Ingbergin_haastattelu.wmv
Niin on, täysin pihalla, mutta mukaan pitää päästä...Ja tyhjäntoimittaja Korjus myhäilee katsomossa, on päässyt taas vähän tuulettumaan ulkomaille.-Ja paljon hehkutettu Keskisalo, ei mitään mahdollisuuksia menestyä, kunhan lehdet HEHKUTTAA.
Suomen taso on niin surkee, et oikeesti ei pitäs lähettää KETÄÄN kisaamaan tommosiin karkeloihin. Se keihäsukko, joka karsiintui on floppi ja tämä yks jannu ei pärjää huomenna siin juoksussa.
Urheilu rahat on PIENII, vaerrattuna päättäjien lahjuksiin ja keltasiin kädenpuristuksiin. Lisäks mm. sellanen pikku firma ku VEIKAUS lahjottaa rahaa urheiluun, eli se on puhdasta hyväntekeväisyyttä. Jos esim. HALLITUS sais samal taval liksaa, niin ne joutus itte MAKSAA, et voi istuu aitiossa. Pitäs pikkasen miettii mistä leikataan rahaa.
Rahalla ei saa kunnon urheiliaa vaan sillä mystisellä kaurapuurolla ja tahdolla. Se, jos ei pärjää pitää LOPETTAA itse se kisailu!! Tämän myöntäminen on vaikeeta ja näin syntyy legendaarisit selittelyt, joita sitten kuulee ja näkeen
Ingberg meinas pikkasen itkua tiristää, kun sitä oikeesti otti päähän! Talvella tytöt antaa sitten näytteen "pärjäämisestä" ja se on hävettävää kattottavaa, hyi hyi hyi.
PS.
Eräs stara Tapio Rautavaara tunnetaan näyttelijänä, mut se ukko osas heittää käihästäkin ja VOITTI, ilman mitään tukiaisia. Tästä mallia pitäs ottaa ainakin pikkasen.
keihäänheitossa olympiadin surkeimmalla tulosksella. Voittipa vielä jousiammunnan joukkuekultaakin v.1957. Laulaa se ei osannu kyllä yhtään.
surkeimmalla heittopaikalla, ja oli muuten pirun hyvä laulajakin kaiken lisäksi.
Eipäs murehdita, kyllä siitä voi vielä heittäjä tulla, etelän lämpöön talveksi Tapsan kanssa "treenaamaan", Lontoon kisat on vasta 2012, hyvin on aikaa harjoitella :D
Ettekö te lapsukaiset ymmärrä miten suurta huijausta urheilu on? urheilijat elättävät persaukisia urheilutoimittajia, jotka vuorostaan laittavat urheilijoille sanat suuhun. Urheilutoimittajat vuorostaan hinnoittelevat ja kauppaavat ruutuaikaa urheilijoille ja pistävät rahat omiin liiveihinsä. Miten monta kertaa Ylekin on myyty smiler hehe. Niin paljon kun tietäisitte totuuksia hormoneista, laittomuuksista ja kisajärjestelyistä olisitte hiljaa.
Jos kukaan ei osta lippua yhteenkään urheilukisaan, ei katso tv.stä , ei kuuntele radiosta, ei klikkaa auki netistä yhtään urheilujuttua jne jne......
Eikä suostu sponssaamaan millään tavalla mitään urheilulajia niin eiköhän tuo ajastaan lopu varojen puutteeseen.
Meinaatkos että Pörttilalta loppuu duunit, eip haittaa ;D
"urheilijat elättävät persaukisia urheilutoimittajia, jotka vuorostaan laittavat urheilijoille sanat suuhun. Urheilutoimittajat vuorostaan hinnoittelevat ja kauppaavat ruutuaikaa urheilijoille ja pistävät rahat omiin liiveihinsä."
Kyllä Ylen urheilutoimittajat ovat ihan tavallisia kuukausipalkkaisia toimittajia, eivät he saa urheilijoita mitään. Kerro toki lisää miten urheilutoimittajat hinnoittelevat ja myyvät 20 sec ruutuaikaa urheilijoille. Taitaa mielikuvituksesi olla nyt hieman irti todellisuudesta.
Muna tai rahat ovat maksuvälineitä. Kerran olin kaverini kanssa kapakassa ja viereen tuli yksi tälläinen kotka. Siis urheiluuutistentoimittaja. Kaverini käpi hässimässä muijaa sillä ehdolla että muija tekee siitä jutun urheiluruutuun.
Ja muija teki jutun yleisurheilijasta jonka tulostaso on varsin vaatimaton antaen ymmärtää jutussaan että tämä torspo olisi maailman paras vaikka ei edes ole kuin lajinsa suomenmestari. Kahden kauppa. Muija sai munaa ja torspo mainosta.
Sitten kun urheilijalla on EM tai MM mitalli hän on oikea ja vakavasti otettava urheilija. Piirinmestarit ja suomenmestarit ovat vielä harrastelijoita.
Onkaan shemalea muistuttaa. hänen kirkaisu ja kiljunta sopii paremmin panohommiin ku keihäänheittoon?? tuu pois mikko sieltä ja mee äipän luo aikuistuun,
enemmän piirakasta kuin nakista, eikös sitä ole huhuttu pitkään.
Heli Rantanenkin taisi olla karvamaton ystävä, ja "hyvä ystävä" MI:lle
Sanoisin, että kyllä hyvä torttu on poikaa, varsinkin näin sadonkorjuuaikana.
NO NIIN INGBERG, EIKÖHÄN SE URA OLLUT SIINÄ. MILTÄS TUNTUU JOS MENISIT OIKEISIIN TÖIHIN, VIIME VUODET TURISTINA, NOLOA.
Taas on jälkiviisaat asialla oikein joukolla. Tässäpä asioita paremmin tuntevan kannanotto.
Mikaela on lajissaan ylivoimainen Suomessa, jopa Pohjoismaissa.
Ja kun hän on ylittänyt kisoihin vaadittavan ja asetetun tuloksen, niin miksi häntä ei valittais kisoihin???
Edestava nainen ja edustava urheilija. Ei mikään "hetken huippu" vaan vuosia, vuosia esimerkillisesti Suomea edustanut ja toivottavasti jaksaa ilahduttaa meitä penkkiurheilijoita vielä pitkään.
Kyllä Mikael on huppunsa jo ohittanut, tuloskehitys on viimevuosina ollut pahasti miinusmerkkinen, aikansa kutakin, eikös niin ;))
Huippuaan löytän eikä ikinä löydä.piirikunnallis tasoa oleva karsee femakko.
kauden kuusikymppinen ei käy ensi kesän em-kisojen tulosrajan ylitykseksi?
Mikä hän on koulutukseltaan, onko kuinkakin paljon opiskellut siinä urheilun sivussa, vai meneekö vain tuolla ruotsalaisella nimellä eteenpäin;)
Vanha muija ja liian suuri ääninen ja perseinen. on siinä tapsalle pehmosta?? ei kai niillä mittään koulutusta oo.rippikoulu puoli väkisin.