Hei ! Olen 22 v tyttö ja mun jalka kipsattiin pari päivää sitten.Nyt kaatuu jo seinät päälle . Täällä varmaan muitakin kipsattuja ? Miten saatte aikanne kulumaan ?
Mitä päivisin teette
Annikakipsissä
5267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei, täällä myös toinen kipsissä kärvitelevä. Vähän sama ongelma itselläni kun tuntuu, että tunnit matelee kellossa. Telkkaria ei jaksa enää katsoa ja kirjojenkin lukeminen alkaa tympäistä. Vielä olisi lähes 5 viikkoa jäljellä tätä tylsistymistä, mutta toivottavasti vähän ajan kuluttua liikkuminen alkaa helpottaa ja voi lähteä paremmin ulos ihmisten ilmoille. Joudutko kauankin olemaan paketissa? Mukava kuulla että en ole ainoa tästä kärsivä
Itse kävin koulussa joka arkipäivä. Fillarilla pääsi hyvin liikkumaan vaikka oli kipsi jalassa. Siellä se aika kului hyvin keppien kanssa.
Menkää vaikka kirjastoon opiskelemaan. Tai metsään poimimaan marjoja.
Noin avuton ei voi ihminen oikeesti olla!!!
itse olet jalkasi onnistunut murtamaan,kauanko vielä joudut liikkumaan keppien kanssa..? tiedän kyllä kokemuksesta että on tosi raskasta,ja vielä näin kesäaikaan..:( miten muuten itse olet pärjännyt sen kipsin kanssa ja kepeillä? tsemppiä sinulle..:) täs meiliosoite jos haluut meilata: [email protected]
Hei Annika,
Tsemppiä sinne, toivottavasti jalka on jo paranemaan päin. Itse myös läpikäynyt saman ja tiedän kuinka pitkäksi aika tulee.
Täällä myös yksi jalkansa murtanut. Minulla murtui nilkka viime viikon perjantaina ja nyt sitten tapan aikaa kotisohvalla. Jotenkin tuossa aikaa tappaessa eksyin tänne keskustelupalstalle ja on kyllä ihan mukava kuulla, etten ole ainoa tästä tylsyydestä kärsivä, vaikka ei tätä tietenkään kenellekään toivoisi. Onko muitakin samassa tilanteessa olevia vai joko olette jo päässeet jaloille?