Etsimme pojalle 10-v. radio-ohjattavaa purjevenettä. Olisi jollain tietoa, että mistä sellaisen voisi löytää?
Radio-ohjattava purjevene
13
2094
Vastaukset
- adsfasdf
kärkkäisillä oli lahdessa sellainen, hinta joku 200-400e
www.karkkainen.com saattaa löytyä- löytyy
Täältä purjevene josta löytyy paljon keskustelua = helppo saada trimmiin.
http://www.sabe.fi/hobby/index.php?grpid=5016
Ja
Luokkaliitto
http://fin.micromagic.info/index.htm
Näitä harrastajia löytyy jo ympäri suomea. - kiitän!
löytyy kirjoitti:
Täältä purjevene josta löytyy paljon keskustelua = helppo saada trimmiin.
http://www.sabe.fi/hobby/index.php?grpid=5016
Ja
Luokkaliitto
http://fin.micromagic.info/index.htm
Näitä harrastajia löytyy jo ympäri suomea.Kiitos vastauksista (asiallisista sellaisista)! Eiköhän ainakin luokkaliiton sivu vie asiaa eteen päin...
Täytyy vaan ihmetellä tuota yhtä kaiffaria mielipiteineen, joka ilmeisesti yrittää olla fiksu :-) - itsekin tässä
kiitän! kirjoitti:
Kiitos vastauksista (asiallisista sellaisista)! Eiköhän ainakin luokkaliiton sivu vie asiaa eteen päin...
Täytyy vaan ihmetellä tuota yhtä kaiffaria mielipiteineen, joka ilmeisesti yrittää olla fiksu :-)onkohan peruskoulukin jäänyt kesken, kun veneilypalstalla kysellään leluista. ei kyllä päässä ainakaan pakota liikaa. toivottavasti menet muualle kyselemään jatkossa oli vene asia tai ei.
 - avautumista.
itsekin tässä kirjoitti:
onkohan peruskoulukin jäänyt kesken, kun veneilypalstalla kysellään leluista. ei kyllä päässä ainakaan pakota liikaa. toivottavasti menet muualle kyselemään jatkossa oli vene asia tai ei.
Jos ei ole mitään asiaa ei kannata sanoa mitään.
Ihmeellistä louskuttamista leluista ym. peruskouluista.
Rc purjeveneet on osa veneilyä siinä missä rc lennokit on osa ilmailua.
Lennokit ja lentokoneet elää käsikädessä näytöksissä ja usein myös ammattipilotti harrastaa lennokkeja.
Spämmäreiden mitä tässäkin ketjussa on täältä pitäisi lähteä pois kirjoittelemasta.
( jo ihan käytöstapojen puuteenkin vuoksi)
Koska nuo asiat miten täällä leluista ihmetellään EI varsinkaan kuulu purjehdus foorumille. - tai ei
itsekin tässä kirjoitti:
onkohan peruskoulukin jäänyt kesken, kun veneilypalstalla kysellään leluista. ei kyllä päässä ainakaan pakota liikaa. toivottavasti menet muualle kyselemään jatkossa oli vene asia tai ei.
Syystä tai toisesta "Purjehdukset kilpailusäännöt"-kirjassa on RC-purjehdukselle oma osionsa. Eikä kyse ole edes junioripurjehduksesta.
 - myös osa
avautumista. kirjoitti:
Jos ei ole mitään asiaa ei kannata sanoa mitään.
Ihmeellistä louskuttamista leluista ym. peruskouluista.
Rc purjeveneet on osa veneilyä siinä missä rc lennokit on osa ilmailua.
Lennokit ja lentokoneet elää käsikädessä näytöksissä ja usein myös ammattipilotti harrastaa lennokkeja.
Spämmäreiden mitä tässäkin ketjussa on täältä pitäisi lähteä pois kirjoittelemasta.
( jo ihan käytöstapojen puuteenkin vuoksi)
Koska nuo asiat miten täällä leluista ihmetellään EI varsinkaan kuulu purjehdus foorumille.veneilyä siinä missä perseily, joten oles urpo hiljaa.
 
 - metri 1m
Jos haluat pojallesi oikeasti hyvin purjehivan radio-ohjattavan veneen niin katsoppa one meter luokasta. Suomalaisilata harrastajilta löytyy runsaasti hyviä uusia ja käytettyjä veneitä.
- harrastajat
Mistä suomalaiset metrin harrastajat löytyy? Ei osu Googleen.
 - löyty sittenkin
harrastajat kirjoitti:
Mistä suomalaiset metrin harrastajat löytyy? Ei osu Googleen.
http://www.iom-nordic.org
ei näköjään mikään halpisharrastus kuitenkaan. Lelujen hinnat näkyy alkavan tonnista - metristä ostamassa
löyty sittenkin kirjoitti:
http://www.iom-nordic.org
ei näköjään mikään halpisharrastus kuitenkaan. Lelujen hinnat näkyy alkavan tonnistaModellbau-Freidelistä löytyy metrinen vene 200e:llä (Voyager II).
Mitä hilppeitä pitää ostaa veneen lisäksi, jotta veneen saa valmiiksi?
Nyt jos tulee nopeasti vastaus, niin tulee yksi metristen harrastaja lisää. - ei se ole
metristä ostamassa kirjoitti:
Modellbau-Freidelistä löytyy metrinen vene 200e:llä (Voyager II).
Mitä hilppeitä pitää ostaa veneen lisäksi, jotta veneen saa valmiiksi?
Nyt jos tulee nopeasti vastaus, niin tulee yksi metristen harrastaja lisää.Tuo ei ole metrinen, parilla kaverilla on tuollainen ja en suosittele sinulle. Osta tuo micro macig mitä jo suosittelinkin jos haluat päästä harrastuksen alkuun helpolla.
Jos haluat jossain vaiheessa kisatakkin ei microon tarvi ostaa montaa takilaa, että pärjää.
Ja vaikket haluaisi kisatakkaan kiva on käydä katsomassa noita skapoja.
Toki metrisenkin skapoja voit käydä katsomassa, mutta touhun on kertaluokkaa tai kahta kovenpaa ja kaliinpaa...
Jos kuitenkin tuo voyanger niin purjeservoksi ei riitä normiservo vaan täytyy olla vahvenpi. on siitä toki hyötyä microssakin.
Soita rohkeasti noihin yhteystietoihin mitä mikron sivuilta löytyy, 
 - Anonyymi
Upota se vene mereen ja osta pojallesi lenkkikengät.
 
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1275279Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1894986"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste853464Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1082998Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan252341Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2371771- 1081354
 Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821335Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.1391055Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741030