Mieluummin valtion armoilla kuin suuryritysten, ajattelee suurin osa kansasta. Ne, joiden ÄO on yli 130, menestyisivät paremmin liberalismissa. Mutta heitä on Suomessa vain pari prosenttia väestöstä, ja useimmissa muissa maissa vieläkin vähemmän... Vain sotilasvallankaappaus voi tuoda liberalismin valtaan, heh heh.
Miksi liberalismilla menee päin
3
636
Vastaukset
- Pehmeät arvot
suur-yritystä voi aina vaihtaa, mutta valtiota ei.
- piraattien motto
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Piraattipuolue merkittiin Suomen puoluerekisteriin/1135248632490
Piraattipuolue on merkitty oikeusministeriössä pidettävään puoluerekisteriin. Rekisteröitynä puolueena se voi asettaa ehdokkaita tulevissa vaaleissa.
Vuoden 2011 eduskuntavaaleissa tavoitteena on saada ehdokkaita jokaiseen vaalipiirin ja valituksi 1-2 kansanedustajaa.
Tekijänoikeus-, yksityisyys- ja sananvapauskysymyksiin keskittyvä Piraattipuolue jätti oikeusministeriölle puoluerekisterihakemuksen kesäkuun alussa. - No siksi kun
Ai miksi menee päin v****ua? Siksi koska 1970-luvulla käytiin Kylmää sotaa Neuvostoliittoa vastaan. Kirjoiteltiin typeriä mustavalkoisuuksia tyyliin sosialismi tuottaa aina ylivoimaisen huonon tuloksen ja kapitalismi-markkinatalous ylivoimaisesti parhaimman. Propagandaa.
Ajat ovat muuttuneet kovasti 1970-luvusta. Mutta Jyrki Katainen (kokoomus) perustelee toimiaan sanomalla "se on sosialismia"! Katainen perustelee Kylmän sodan aikaisella mustavalkoisella näkemyksellä asioita!
Luette Friedrich Haeykin 83-vuotiaana kirjoittamaa kirjaa Kohtalokas ylimieli. Kirjasta paistaa inho kaikkeen yhteiskunta-sanaan liittyväään. Yhteiskunnallinen on englanniksi social ja social on termissä socialism. Margaret Thatcher luki Hayekkia ja sanoi kuuluisat sanansa "yhteiskuntaa ei ole".
Hayek on kammottavaa luettavaa. Hän ja kannattajat haluavat tuhota yhteiskunnan. Tämä höperö äijä lyttää oikeudenmukaisuuden ja kaiken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591184Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11860Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75795- 53634
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83623Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46554Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33537Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40501