Rukous kaatoi kommunismin?

Eikö Neuvostoliiton romahtaminen jo ole kyllin vahva todiste rukouksen toimivuudesta?
4119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mitä todisteita sinulla siitä on?

Äänestä

Etkä tainnut itekään olla niin satavarma asiastas:

"Rukous kaatoi kommunismin?" kysymysmerkillä ;)

Äänestä

todiste rukousten toimivuudesta olisi se, ettei missään koskaan olisi sotia, nälkää, väkivaltaa, MTV3:sta tai uskovaisia. Kaikkia on, joten rukouksenne eivät toimi.

Äänestä

Gorba sen hoiti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Todistan Jumalasta kirjoitti:

Eikö Neuvostoliiton romahtaminen jo ole kyllin vahva todiste rukouksen toimivuudesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu