RIO KEBAB PIZZERIA

Rio kebab pizzeriassa olisi hiottavaa, katot on ränsistyneet ja homeiset, Metalliset haarukat ja veitset ovat tiskaamattomat (korkeintaan huuhdeltu vedellä) välillä' haarukasta löytyy ketsuppia ja million mitäkin, ruoat ylihinnoitettuja rajusti ja kaiken lisäksi, rio kebabin takana on tynnyri joka on täynnä keltaista ihraa?

t: rio kebun asiakas
175754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

samaa mieltä, hygieniassa olisi hiottavaa, mitä keltaista ihraa takana? pitäiskö käydä kattoos :d

Äänestä

totta, olen aivan samaa mieltä rio on aika paskanen paikka ja ruokaankin saisi vähän enemän panostaa, jos aikoo pysyä hengissä.

Äänestä

Miksi ette arvostele kotipizzaa tai hesburgeria? Ai niin, nehän ovat suomalaisten omistamia über puhtaita viiden tähden ruokaloita! Näkisittepä mistä niiden lihat tulee ja kuinka kauan se sama rasvaa lilluu keittimessä. Olen syönyt Victoryssä ja Riossa. Ei ongelmia. Ainoa paikka mistä olen saanut mahataudin sijaitsee siinä R-Kioskin vieressä. Ihmeellistä ettei täällä ikinä arvostella suomalaisia ruokapaikkoja, ainoastaan ulkomaalaisten omistamia, hmmmmmmm.....

Äänestä
  • koskaan osannut tehdä kuin pullataikinaa......

    Äänestä

tyyppejä ja tekevät nöyrästi töitä ja yrittävät.
Itse pidän ruuasta. Isot ja sopivan hintaiset
annokset. Nam!!
Antaa poikien yrittää rauhassa. Hyvällä asialla ovat.
Taatusti tajuavat, että työt loppuu jos myyvät asiakkaalle "paskaa".

Äänestä

Tiedän tasan tarkkaan että Riossa pestään kaikki lautaset, haarukat ym aina! Jos olet niin tyhmä ettet tiedä sitä että aina kun teollisuuskoneella pestään jää astioihin ns.roisketahroja, eli kyse ei ole liasta vaan kuivuneesta vedestä!!

Mitä tulee paikan siisteyteen, niin eihän vanhasta saa koskaan uuden näköistä, silti aina rion pojat nostavat tuolit päivän päätteeksi ylös, pesevät lattiat ym pinnat perusteellisesti. Se mitä takapihalta löytyy on varmasti öljyä, jota tulee ruoan valmistuksesta(esim. ranskalaiset) eihän öljyä voi viemäriin kaataa vaan se laitetaan todnäk astioihin ja kun astiat ovat täynnä jätteen kuljetuslaitos hakee öljyn ym pois. huh huh mitä sakkia täällä parveilee, ottakaa asioista selvää ennenkuin avaatte likaisen suunne.

Äänestä
  • että täällä sitä lässytetään kaikkea paskaa mutta kun mennään vaikka rio pizzeriaan syömään niin ujostuttaa niin perkeleesti,ettei suuta saada auki!? Jos minulla on sanomista sanon sen paikan päällä enkä täällä vingu!

    Äänestä

Jösses näitä ennakkoluuloisten (rasistien?) juttuja... Rakennushan on peräisin jo ellei 60-luvulta niin 70- luvulta. Palveli silloinkin grillinä. Ei siitä huippuviihtyisää saa kuin rakentamalla kokonaan uusiksi. Aivan samat terveystarkastukset Rio on varmasti joutunut läpäisemään kuin muutkin.

Mitä tulee ruokaan, niin kyllä kotimaislla yrittäjillä on paljon oppimista. Vaikka kädessä olisi Kotipizzan tarjouskuponki, niin kyllä Rion rullakebab tai Victoryn Special -pizza vie voiton. Eikä koskaan ole tullut ruokamyrkytystä. Ylihinnoiteltujako muka... ei varmasti.

Äänestä
  • Kyllä viihtyisyys on kiinni yrittäjistä itsestään. Seinien pesu maalipesulla ja ylimaalaus valkoisella maalilla kahteen kertaa tuottaisi huomattavasti viihtyisämmän ruokapaikan. Nyt seinillä ties mitä rasvaa ja roiskeita, jotka näyttävät ällöttäviltä. Kustannukset olisivat joitain satoja euroja, jos itse tekisivät puhdistuksen ja maalauksen. Olen yli kymmenen vuoden ajan nauttinut Kebap-aterioita Suomessa, mitä erinäisimmissä paikoissa, ja Rio on yksi kulahtaneimmista näköisistä paikoista. Kaiken ei tarvitse olla uutta, mutta kunnossa voisi kyllä pitää. Plussaa Riolle avokeittiöstä, johon asiakas näkee kun ruokaa valmistetaan. Ottakoot pojat pensselit kouraan ja pankoot sutien. Nyt oma Kebap valintani on siirtynyt Center Kebapiin, joka on Purokeskuksessa. Se on siisti ja siellä on nopea palvelu (=yleensä vähän asiakkaita :).

    Äänestä

Kyllä nyt on paikka siisti ja hyvänoloinen ja safkat hyviä.
Ei muuta kuin syömään!!

aawe Raisio

Äänestä

vatta menee aina sekaisin..

Äänestä

Jos vähäänkään haluaa laadukasta ruokaa, tekee itse tai menee kunnon ravintolaan. Karvakädet ja heseburgerit tarjoavat halpaa roskaruokaa, toisinaan ruokamyrkytyksen kera.

Ruoan laittaminen itse ei ole vaikeaa eikä kallista.

Äänestä

homo

Äänestä
  • isäsi

    Äänestä

Haen pari keburullaa ja litran tapioo.vitun jees

Äänestä

Makkaraperunat kamalia. Mukana ei salaattia, kuivat ranskikset sekä liian suolaiset ja pahan makuiset makkarat, ei jatkoon.

Äänestä

Maukas kebab ja piza Tosi jees tilaan aina..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


juu24s kirjoitti:

Rio kebab pizzeriassa olisi hiottavaa, katot on ränsistyneet ja homeiset, Metalliset haarukat ja veitset ovat tiskaamattomat (korkeintaan huuhdeltu vedellä) välillä' haarukasta löytyy ketsuppia ja million mitäkin, ruoat ylihinnoitettuja rajusti ja kaiken lisäksi, rio kebabin takana on tynnyri joka on täynnä keltaista ihraa?

t: rio kebun asiakas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu