Venäjän sisäpolitiikkaa?

Laivan "pelastaminen" voi olla ihan puhtaasti myös Venäjän sisäpolitiikkaa.
Jos se on sitä, nähdään kohta Pyhän Äiti-Venäjän "voimannäyttö", joka tavalliseen perusvenäläiseen tapaan kohdistuu heikompaan osapuoleen.
Kivikautisella tekniikalla ei muuhun pystytä.
5147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

löytyy tästä haastattelusta. Asiantuntija vastaa kaikkiin kysymyksiin avoimesti ja rehellisesti.

- Miksi Venäjä lähetti sota-aluksensa etsimään kadonnutta laivaa jossa lastina on vain ja ainoastaan kasa lahopuita?
- Hyvä kysymys miksi Venäjä lähetti sota-aluksensa etsimään kadonnutta laivaa jossa lastina on vain ja ainoastaan kasa lahopuita.

- Onko laivalla jotakin muuta kuin lahopuita?
- Kyllä laivalla voi olla jotakin muuta kuin lahopuita.

- Voiko olla esimerkiksi ydinaseita ?
- Totta helvetissä siellä voi olla ydinaseita .

- Vai onko tämä Venäjän jonkinlainen voimannäyttö?
- Kyllä tämä on selvästi jonkinlainen voimannäyttö.

- Viestittääkö tämä meille että NL on palannut.
- Luulen että Venäjä haluaa viestittää meille että NL on palannut.

- Pelottaako tämä ihmisiä ympäri maalmaa?
- Kylla se pelottaa ihmisiä ympäri maalmaa aivan hirveästi.

- Kiitos haastattelusta.
- Kiitos.

Äänestä
  • .

    myös puuliiterissä on mahdollista valmistaa ensiluokkaisia ydinaseita!

    Äänestä

  • väheksyä:::!! kirjoitti:

    .

    myös puuliiterissä on mahdollista valmistaa ensiluokkaisia ydinaseita!

    VÄHEKSYÄ PUULIITERISSÄ TYÖSKENTELEVIÄ KIRVESMIEHIÄ
    AAAAAAAAAAPPPUAAAAAAAAAA
    NATOOOOON

    Äänestä

  • Kunnioitettava MTV3. Kuinka on teidän salaliittoteorioittenne laita? Sekä ennen kaappausta että sen jälkeen. Se on oma pitkääääää lukunsa. Olette naurettavia :D :D :D

    Äänestä

  • Venäjällä. MTV3 kirjoitti:

    Kunnioitettava MTV3. Kuinka on teidän salaliittoteorioittenne laita? Sekä ennen kaappausta että sen jälkeen. Se on oma pitkääääää lukunsa. Olette naurettavia :D :D :D

    kuulivat venäjänkielisen komennon "Остановите судно!". Kuka, mitä, missä, heidän piti olla juomassa vodkaa Sevastopolissa. Ensimmäiseksi he heittivät aseet yli laidan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juhako kirjoitti:

Laivan "pelastaminen" voi olla ihan puhtaasti myös Venäjän sisäpolitiikkaa.
Jos se on sitä, nähdään kohta Pyhän Äiti-Venäjän "voimannäyttö", joka tavalliseen perusvenäläiseen tapaan kohdistuu heikompaan osapuoleen.
Kivikautisella tekniikalla ei muuhun pystytä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu