on kumma värkki jos soitat sairaalaan tai hammaslääkärille aina ensin joku ukko sanoo vierailla kielillä jot henkilö puhuu toista puhelua odota sulukematta, mie odotin sit tuli nauha joka sano jot ajanvaraus on auki johonniin aikaan ja sit meni poikki. Uus soitto ja sama ruletti taas alusta? Kenen pussiin männöö puhelun rahat kun ei osata varattu merkkiääntä tehä jolloin ei tarvihe maksaa olemattomasta puhelusta? ?
Parkanon telefooni
santrat
121188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
meno vaikka se yksityisten hoidettavaksi annettiinkin. sama pompottelu vaan jatkuu. mitähän mahtaa maksaa se pompottelu meinaan.
te ootte oikeen soittanunna? Itse ,kun soitin, niin Parkanon kaupungin keskushan sieltä vastaa, ja kyllä ihan parkanoksi... ja sitten yhdistetään eteenpäin????
ajanvarauksessa mikään kaupungin keskus. Sinä sitten soittelet jonnekkin muualle kuin AJANVARAUS numeroon.
kaupungin keskus vastaa. Jospa SINULLA on väärä numero?
kun soitan päivystykseen niin ne joko vastaa tai sitte keskus jos on kiire tms.
ja hammaslääkärillä vastaa ihan sieltä se sama hammashoito-täti yleensä.
Numerot löytyy kyllä Kaupungin sivuilta.
koitappa soittaa 08.02
puol 9 mutta oli tukossa, hammaslääkärille siis.
No seuraavana päivänä pääsin heti läpi ja sain ajan.
Kun olin taannoin puol 9 hammaslääkärillä niin vastasivat puhelimeen kyllä heti.
että ihan taitaa olaa soittajien määrästä kiinni, kyllä työnsä tekevät siellä :)
Kiitos vaan, hoitoon on päässy paremmin kuin joskus aiemmin ja hoitokin ollut hyvää :)
Aika päivystävälle lääkärille tai terveydenhoitajalle... Siinä tarvitaan hermoja että pääsee läpi. Ja saat kuulla että no tämän päivän ajat on sitte jo menneet ( aamulla 8-9)
Kyllähän meillä oikeesti on terveydenhuoltopalvelut iahn toisella mallilla, kuin lähinaapuri kunnissa. Jalasjärvi on makuupaikka, Seinäjoki kutsuu.. Ikaalinen samoin, Tampere kutsuu.. Kankaanpää, Pori kutsuu... Meillä piskuisessa Parkanossa vaan on lääkäri 24 tuntia paikalla ja 24 saa mennä.. Onko oikeesti asiat huonosti?
Oon kyllä joka kerta päässyt lääkäriin kun tarvetta on ollut, ja soittaessani sinne aamulla olen korkeintaan kolme kertaa yrittänyt, siis kolmannella päässyt läpi ja varaamaan aikaa. Ja jos on kovasti soittajia, niin Kaupungin vaihteeseenhan ne puhelut ohjautuvat, taitaa olla aloittajalla ihan väärä numero.
kaupungin vaihteen ollessa auki, puhelut menee vaihteen kautta. Tarkastappas asia..
;)