Antipunikki, ihmetyttää jankaamisesi

eri mieltä talvisodan aloittajasta ja vähän kaikesta, miksi sitten jatkuvasti jankkaat samoja asioita? Odotatko, että setä tulee jankkaamaan omia näkemyksiään. Olette eri mieltä ja thats it!
7121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

jankkaajan metodi. Mitä enemmän jankkaa sitä enemmän väsyttää vastustajan ja voi huuttaa kurkku suorana valettaan. Ja, kun sitä valettaan taasen toistaa tarpeeksi siihen uskotaan. Valitettavasti näin tyhmää tämä tyhmistetty kansa on!

Kukaan ei jankkaa metodinsa puolesta, jos ei saa siihtä rahaa ja lähinnä elantoaan. Liukuhihnatyö ei kiinnosta ketään, mutta sitä tehdään elannon vuoksi.

Äänestä
  • Niin, mutta kun Kalle ei valehtele.

    Nyt tarvitaan lainaus Kallen viestistä siltä kohtaan, missä hän valehtelee sekä asian todellinen laita. Ja tietenkin linkki viestiin.

    Muussa tapauksessa sinä olet itse jäänyt valehtelemisesta kiinni.

    Äänestä

  • komumetodi, tuo jankkaaminen. Samaa jaskaahan te olette toistaneet jo 1950 luvulta asti jos ette kauempaa.

    Äänestä

  • Ei yhtäkään lainausta Kallen viestistä.

    Ei yhtäkään yritystä korjata Kallen esittämiä totuuksia.

    Ei yhtäkään linkkiä epäiltyyn Kallen valeeseen.

    Äänestä

  • "MIKSI SINIMUSTAT-YHTEISÖN JÄSENET EIVÄT HALUA JULKAISTA TALVISOTAMME SOTATAKTISIA KARTTOJA?"

    Kysy sitä sinimustilta äläkä Kallelle asiasta papata.

    Äänestä

  • "Te Herra KALLE tai Antipuniikki kuulutte ilmeisesti Suomen Äärioikeistoon eli SINIMUSTAT-yhteisöön"

    ilmeisesti?

    Niin, tietoa ei ole ja nyt arvuutellaan.
    Kalle voi kertoa sinulle, että hän ei kuulu mihinkään äärioikeistolaiseen yhteisöön.

    Kalle on työläisten asialla kommunisteja vastaan.

    Äänestä

  • piiloittelu on selvä osoitus tarpeesat kätkeä totuus.

    Ei Helsingin Hovioikeuskaan valehtele, kysy vaikka näiltä vapaamuurari neuvoksilta. Se ei vaan kerro mitään totuudesta, mutta päästää ilmoille silti pelkkää saastaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


olette sedän kanssa kirjoitti:

eri mieltä talvisodan aloittajasta ja vähän kaikesta, miksi sitten jatkuvasti jankkaat samoja asioita? Odotatko, että setä tulee jankkaamaan omia näkemyksiään. Olette eri mieltä ja thats it!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu