onko helsingissä

jotain korttia esim. ärrällä myynnissä, niin kuin esim. antennikoteihin plustv? vai täytyykö ihan welhon toimistoon lähteä hakemaan korttia?
4344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan niitä Welhon starttikortteja. Maksaa pari kymppiä ja sillä saa kuukauden katseluaikaa useampiin paketteihin. Halutessa voi ottaa myös kaksi kuukautta mutta sitten tulee neljä lisää määräaikaisena. Kortti pitää aktivoina netissä, muuten se toimii vain muutaman päivän.

Starttikortilla säästää mukavasti, kun ei mene avausmaksua, eikä ensimmäistä vuosimaksua. Kyllä peruskorttejakin saa muualtakin, esim Stockmannilta, mutta niitä ei kannata hankkia ellei ole kunnon tarjousta ja nyt on surkeat tarjoukset.

Äänestä
  • ärrällä sitten suurinpiirtein kustantaisi?

    Äänestä

  • starttikortti kirjoitti:

    ärrällä sitten suurinpiirtein kustantaisi?

    Et sitten ole opetellut käyttämään nettiä. Starttikortti maksaa pari kymppiä.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


kaapelitalouksiin kirjoitti:

jotain korttia esim. ärrällä myynnissä, niin kuin esim. antennikoteihin plustv? vai täytyykö ihan welhon toimistoon lähteä hakemaan korttia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu