Väinölässä latokartanontiellä kerrostaloilla asuu nainen joka uhkaa tappaa toisia asukkaita ja huutaa muutenkin pahemmin kuin kaverinsa vähemmistökansalaiset. Kukaan muu tehnyt havaintoja kyseisestä ämmästä?
Väinölässä hurja akka!
PaskansiPadapääl
181036
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ämmä väinöläst tiedä, onks tää semmone helveti nuori likka ku sai just mukula?
Olin autoa sukulaisen laittamassa, ja tää kyseinen naisihminen järjesti aika huutonsertin.. Hällä oli koira vapaana siinä vieressään, kun joku pariskunta tuli oman koiransa kanssa pitkin parkkipaikkaa. Tämän naisen koira syöksyi jostain autojen välistä sen toisen pariskunnan koiran viereen, näytti kyllä siltä että purrut olis. No tää pariskunnan nainen jotain sille naiselle sanoi kun tää nainen uhkas tappaa sen pariskunnan naisen. Kovin ne siinä huusi toisilleen, ja samaan metakkaan yhtyi laajahamenainenkin, haukku pariskunnan naista jätkämäiseksi. Aika touhua on. Tänään se sama akka uhkas repiä kakaransa korvista kotiin jos eivät tottele. Mutta ei ole kovinkaan nuori nainen siis enää.
ois meinaa sossulla töitä, jos näin hullu akka uhkaa viattomia lapsia.
tuntuu asuvan aivan pohjasakkaa.
emäntä semmone vaalee valas?
Vaan oli tumma pitkä nainen. Lapsia vaan käy sääliks kun sillain uhkailee.
Mun koira juoksentelis vapaana talon pihassa ja kävis toisen koiran päälle olisin suht hiljaa koska koirat kuuluu pitää kiinni.
Toisen ihmisen uhkaa tappaa niin se ei ole mikään kovin kevyt uhkaus varsinkin jos muita kuulijoita paikalla oli. Puistattavaa touhua.
Kuka nainen on! Mua pelottaa?!
oon manne
juu siellä asuu sellainen nainen joka huutaa,olen kuullut itsekkin et sielläon sellanen tumma nainen muttei kamalan pitkä,koirakin sopii kuvaan.soskuun kun tietomenee niin miten sit mahtaa käydä,lastensuojeluottaa lapset pois tänäpäivänä jos saavat vihiä asiasta
mesomisesta"harjavaltaan" laitettu??
joo itse en naista tiedä, vaikka täällä asunkin. Aika typerää nämä jutut "väinölässä vaan paskasakkia" jne. Itse asun omassa rivarissa ja ihan rauhallista on.
Samaa mieltä: rauhallista täällä Väinölässä on, rusakot, fasaanit ja pari kissaa kuljeskelevat pihamailla. Ottaa vähän päähän, kun jotkut ryttää asuinpaikan täysin. Olemme asuneet pitkään Väinölässä eikä minkäänlaista häiriötä ole ollut KOSKAAN. Tuntuu käsittämättömältä, että täällä tapahtuu tollasta, mihin muissa kirjoituksissa viitataan. Mutta ehkä me asumme niin eri planeetalla...
Seuraileen päiväks vaikkapa lauantai iltapäiväks/illaks tilannetta latokartanontie 14-18 pihapiiriin.. Täällä noi vähemmistökansan edustajat elää ja oleilee ihan miten huvittaa piittaamatta ollenkaan kanssa asujista. Varsinkin nuoriso, rikkoo ihan mitä mieleen tulee, keräävät roskiksen vierestä sinne kannetut televisiot yms sähkölaitteet levittäen ne latokartanontien ja lemminkäisentien kulmauksessa olevaan metsikköön, jonka hoito ei vissiin kuulu keupungille eikä taloyhtiölle.
vähemmistökansan mies edustaja bongas jonkun naapuritalon parvekkeelta j a totesi vaan että "vi..u" mä ammun su".. sama tyyppi joka on ottanut oikeudekseen parkkeerata ruppasen famarivolvonsa kätevästi rappuun eteen ettei lakerikengät suttaannu niiden parin askeleen aikana jonka tarvii kävellä päästäkseeen rappuukäytävään.
Ihmettelen että miksi ei mustalaisia laiteta johonkin muuhun paikkaan asumaan. kyllä on ihan kauheata jos normaali esim. rauhallinen perhe saa naapurikseen mustalaiset.......ei voi kauheampaa olla.
Hangassuon kaatopaikalle on rakenteilla Väinölän romaneille oma viihtyisä rivitalo, on sitte autokatos ja grillikatos.
Kuulema sinne rakennetaan myös ravirata ja Halapa-Halli.