Kaikesta huolimatta keskusta on erittäin tasapainoinen liike.
Ei Ekbergin kahvila voi, jo sijaintinsakin puolesta, olla mikään kokonaisvaltaisen ymmärryksen tyyssija.
Ei Ekbergin kahvila voi, jo sijaintinsakin puolesta, olla mikään kokonaisvaltaisen ymmärryksen tyyssija.
Vastaukset 15
Vanhimmat
kuulehan akrobaatti vaalit on tulosa
Suurissa kaupungeissa
Kirjoittanut: Oiva Härkönen, 28.9.2004 klo 13.06
Jotensakin suuri kaupunki on Oulu, jossa Keskustalla on vankka kannatus. Se lisääntyy koko ajan myös etelän suurissa kaupungeissa.
Kunnallisvaalit ovat Kokoomukselle viimeinen niitti sen joutumisesta pienten puolueiden sarjaan. Soossujen ja kepun kannatuksen lisäys lyövät sen suurissa kaupungeissa. Lapsenkasvoinen puheenjohtaja ei vedä.
Koko maata ajatellen Keskusta on ylivoimainen.
Helsingin kävelykaduilla sohlaava on lähinnä säälittävä; työnantajan yksiselitteinen palvelija.
Meillä menee heti hyvin koko Suomella, kun joka kepukunnan keskiolutbaarissa on saman verran ymmärrystä kuin Ekbergin kahvilan pöydissä.
samanverran. Toki voi olla kiinnostus hiukka eri asioista kuin Ekbergin päivystäjillä.
Senkään ei pitäisi olla kovin suuri synti muiden kuin niiden ekberiläisten mielestä.
5.3.2001 HS:
”Anttila esittää lisäyksiä hallituksen ns. köyhyyspakettiin.
- - -
Eduskunnan varapuhemiehenä toimiva Anttila valitteli sunnuntaina Forssassa myös sitä, että perusoikeudet eivät enää toteudu Suomessa sen jälkeen, kun valtiopäiväjärjestyksestä poistettiin ns. vähemmistösuoja eli oppositio ei voi enää äänestää lakeja yli vaalien.
Muutos tehtiin Esko Ahon (kesk) hallituksen aikana.”
hymiö. Ja sitä samaa paskaa viikosta toiseen.
On sinullakin surkea elämä. Tee sille jotain, tapa vaikka ittes.
.
,.-kele
Meillä työpaikan naiset olivat äänestäneet ei-seksikkäimmän miehen, voittaja oli Paavo Väyrynen kansallispuvussa;-))))) Eräs heitti pahan, Matti Vanhanen vonkaamassa kuurolta pi...piä, voi sitä käsien huisketta;-))
http://fi.wikipedia.org/wiki/Matti_Ruokola
Keu keu keu!!!
tämän maan mutta paljonhan sitä perittävää ei onneksi jää...
Tyhjä pää ja muutama hymiö.
sano kepulainen maatalon tytär;-))) Voi hyvä hyssälät sentään, taitaa Matilta karata verotuskin käsistä, mutta senhän 80% suomalaisista tiesi;-))))
Mistä näitä kepulaisia oikein tulee???? Varmaan sieltä v...tun naapurista....
http://www.hs.fi/fingerpori/