Onko kellään tietoa hyvästä toimivasta kompostorista kotitalouteen?
kompostointi
4
707
Vastaukset
- kannattaa investoida
Oman, kohta parin vuoden kokemuksella suosittelisin Biolanin 220l mallia. Lämpömittari on ihan ehdoton varuste, niin ei tartte arvailla toimiiko vai ei. 4 ihmistä ruoanjätteitä syövä koira -taloudessa juuri sopivan kokoinen, välillä mahtuu puutarhastakin rikkaruohoja sun muuta sekaan.
En edes sekoittele, pistelen vain kerroksittain risunpätkiä lehtiä ja jätteitä ja muutamassa viikossa otan alaosasta pois puolivalmista massaa, jossa erottuu vielä risut ja pistän katteeksi kukille ja pensaille.
Kokemukseni mukaan ei jäädy talvellakaan, jos vain tavaraa lisätään tarpeeksi säännöllisesti.- xcvv
siinä tuli asiallista tietoa
- olet mainostaja
Että koira on oikein ruoanjätteiden syöjä. Meillä koira syö paremmin, kuin me itse, koska SESSE ei itse voi valita ruokaansa, eli ei meidän koiralle edes kelpaisi mitkään jätteet.
- kannattaa investoida
olet mainostaja kirjoitti:
Että koira on oikein ruoanjätteiden syöjä. Meillä koira syö paremmin, kuin me itse, koska SESSE ei itse voi valita ruokaansa, eli ei meidän koiralle edes kelpaisi mitkään jätteet.
Olen vain tyytyväinen käyttäjä, minulta tai tuttaviltani ei moista pömpeliä voi ostaa. Muutkin voivat olla hyviä, en vain ole kokeillut.
Harmittava tuo teidän ravintotilanne..... Meidän koira syö kallista koiranruokaa ja tarjousmaksalaatikkoa -ruoanjätteiden lisäksi-. Sillä on kyllä hyvää ruokaa, mutta mielestäni syön silti itse paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463