20.000 - sisältyikö talousarvioon?

Niin vain lahjoitti Haukipudas 20.000 € yliopistolle. Pienempiä summia ovat pyytäneet monet oman paikkakunnan yhdistykset ja aina on evätty sanoin: "ei sisälly talousarvioon". Tämäkö nyt sitten sisältyi?
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yliopistoa, joka on valtion ylläpitämä laitos.

Äänestä
  • maksanut Haukiputaalla asuville työntekijöille yli neljämiljoonaa euroa palkkaa. Mitäs jos kaikki yritykset rupeavat noilla perusteilla kerjäämään kunnalta avustuksia? En ymmärrä tuota lokiikkaa, en!

    Äänestä

olisi hyvä tehdä!!!!! ja sen voi kuka tahansa kuntalainen tehdä. Järjestöjen aktiivit liikkeelle nyt!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tintti09 kirjoitti:

Niin vain lahjoitti Haukipudas 20.000 € yliopistolle. Pienempiä summia ovat pyytäneet monet oman paikkakunnan yhdistykset ja aina on evätty sanoin: "ei sisälly talousarvioon". Tämäkö nyt sitten sisältyi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu